با نوشیدن آب هفته‌ای ۴۹۰ کالری بسوزانید

0
507

به گزارش گیاه یاب به نقل از « پریونشن » : اگر می‌خواهید شلوارهایی که برایتان تنگ شده‌اند را دوباره بپوشید، باید کالری بسوزانید ! در این نوشتار قصد داریم ۳ ترفند ساده و کاربردی در زمینه‌ی نوشیدن آب ارائه کنیم که به سوزاند کالری کمک می‌کنند.

کالری بسوزانید

۱. نوشیدن آب کمک می‌کند تا پُرخوری نکنید

نوشیدن یک لیوان بزرگ آب کمک می‌کند تا کمتر به سمت خوراکی‌های ناسالم بروید و همچنین باعث می‌شود تا در وعده‌های غذایی پُرخوری نکنید و کالری کمتری دریافت کنید. در یک پژوهش افرادی که اضافه وزن داشتند به مدت ۱۲ هفته، نیم ساعت قبل از وعده‌های غذایی خود به میزان ۲ فنجان آب میل کردند. این افراد در مقایسه با افرادی که به آنها گفته شده بود تنها هنگام میل کردن وعده غذایی تصور کنند که شکمشان پُر است ۱.۳ کیلوگرم بیشتر وزن کم کردند. دلیل این موضوع ساده است: معده‌ی شما مقدار معینی فضا دارد و زمانی که بخشی از آن با آب پُر شود، جای برای غذا کمتر است و احساس گرسنگی کاهش پیدا می‌کند.

۲. آب متابولیسم شما را تحریک می‌کند

چند لیوان آب همانند یک فنجان اسپرسو سیستم چربی سوزی بدن شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. محققان آلمانی در پژوهشی دریافتند افرادی که دو لیوان آب ( با دمای اتاق ) را با جرعه‌های بزرگ میل کردند، تنها در نیم ساعت نرخ سوخت و ساز بدنشان ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد. تحرک ناشی شده در متابولیسم بعلت دمای آب است که هنگام وارد شدن به معده، بدن انرژی بیشتری مصرف می‌کند تا آن را گرم کرده و هم دمای بدن کند.

۳. با آب یخ کالری بسوزانید

نوشیدن آب یخ سبب می‌شود تا بدن سخت انرژی مصرف کند تا آب را گرم کند و به دمای بدن برساند. گرم کردن یک فنجان آب یخ در بدن منجر به سوزاندن ۷ کالری می‌گردد. نوشیدن روزی ۱۰ لیوان آب یخ سبب می‌شود تا هفته‌ای ۴۹۰ کالری بسوزانید. انجام اینکار برای یک سال به از دست دادن ۳.۱ کیلوگرم وزن می‌انجامد که تنها با تامین آب مورد نیاز بدن و بدون هیچ فعالیتی انجام گرفته است.

مترجم: حسین حیدری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید