نوشیدنی گیاهی پرخاصیت برای روزهای سرد

0
344

قهوه و چای از نوشیدنی‌های پرمصرفی هستند که روزانه توسط اغلب مردم مصرف می‌شوند. اما قهوه و چای تمام مواد مورد نیاز بدنتان را ندارند و همچنین مصرف زیاد آنها میتواند عوارضی را به دنبال داشته باشد. کارشناسان برای تامین آب مورد نیاز بدن در فصل سرما توصیه می‌کنند که در برنامه‌ی مصرف مایعات خود تنوع به خرج دهید و نوشیدنی های مختلفی را در روزهای هفته مصرف کنید. در این نوشتار شما را با یک نوشیدنی گیاهی که بسیار پرخاصیت می‌باشد آشنا می‌کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

نوشیدنی گیاهی

نوشیدنی گیاهی پرخاصیت برای روزهای سرد

یکی از برترین شیرهای گیاهی شیر بادام، فندق و شیر پسته است، برای درست کردن این شیر ها به لبنیات نیاز ندارید بلکه تنها  مقدار کافی دانه های آجیل را در آب خیس کرده و پس از گذشت حدود ۸ الی ۹ ساعت آب را تخلیه کرده دانه ها را به دقت بشویید، سپس آنها را به همراه مقداری خرما که باز براساس مقدار مورد علاقه شما است و مقداری آب در مخلوط کن ریخته هم بزنید تا به یک محلول یکدست تبدیل شود.

در نهایت برای استفاده از این شیر پر خاصیت محلول را ازصافی عبور داده تا به یک محلول روان تبدیل شود، برای افزودن طعم بهتر می توانید به این شیر گیاهی دانه های هل، زعفران یا پودر نارگیل را اضافه کنید.

پس از خنک شدن در یخچال این محلول آماده استفاده است و می توانید آن را به مدت ۵ روز در یخچال نگهداری کنید، همچنین می توانید از این ماده خوش طعم به عنوان یک نوشیدنی مقوی استفاده کنید و در کنار انجام کارهای روزانه برای حفظ سلامت بدن از آن بنوشید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید