نوشیدنی های رژیمی ، دروغ تبلیغاتی؟

0
504

نوشیدنی های رژیمی معمولا با این شعار تبلیغ می‌شوند که فاقد شکر بوده و برای افرادی مناسب هستند که نیاز به کاهش وزن دارند اما نمی‌خواهند نوشابه را ترک کنند. بهتر است در همین ابتدای مطلب شما را آگاه کنیم که اگرچه این نوشیدنی های رژیمی فاقد شکر بوده، اما برای جبران طعم شیرین نوشیدنی، از شیرین‌کننده‌های مصنوعی استفاده می‌کنند که خطراتش کمتر از شکر نیست. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

نوشیدنی های رژیمی

در غذاهای کم کالری و نوشیدنی های بدون قند هیچ ماده طبیعی وجود ندارد. به عبارت دیگر، بدن شما نوشیدنی را دریافت می کند که به اندازه نوشیدنی های معمولی شیرین است؛ طعمی که باعث می شود در سازوکار بدن تغییری به وجود نیاید. این در حالی است که عموم مردم تصور می کنند، نوشیدنی های و خوراکی های رژیمی عملکرد سیستم سوخت و ساز بدن را تحت تأثیر قرار می دهند.

ادعای تولیدکنندگان محصولات رژیمی از جمله نوشیدنی ها این است که قند خوراکی ها را کاهش و کالری آنها را افزایش داده اند که موجب سیر شدن سریع می شود؛ اما واقعیت این است که چنین خوراکی هایی مغز باعث سردرگمی مغز می شوند و هیچ نقشی در دست کشیدن از غذا ایفا نمی کنند.

این اتفاق در مورد دیگر خوراکی هایی که به عنوان رژیمی به فروش می رسند ولی به اندازه نمونه های معمولی شیرین هستند نیز اتفاق می افتد. بارزترین نمونه چنین محصولانی ماست ها و شیرهای کم چرب ولی با شیرینی بالا هستند. بنابراین، اگر قصد لاغری دارید، گول تبلیغات و ادعای شرکت های تولیدکننده موادغذایی رژیمی را نخورید، چراکه تنها خودتان را بیشتر و بیشتر در معرض چاقی و دیابت قرار داده اید.

شفقنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید