نقش سبزیجات در افزایش قدرت ذهن انسان

0
232

کارشناسان تغذیه معتقد هستند که مصرف سبزیجات و میوه ها در طول روز علاوه بر فواید متعددی که برای سلامتی بدن دارد، به افزایش قدرت ذهن انسان و سالم ماندن آن کمک شایانی می‌کند. طبق نتایج بدست آمده از پژوهش‌های مختلف، ثابت شده است افرادی که سبزیجات و میوه‌ی کمتری مصرف میکنند بیشتر در خطر ابتلا به بیماری‌ها و عارضه های مختلف قرار دارند. با گیاه یاب همراه باشید.

قدرت ذهن انسان

محققان پرسشنامه‌ای به ۱۴ هزار بزرگسال دادند، شرکت کنندگان باید این پرسشنامه را تکمیل می‌کردند که محققان سلامت روح و روان آنها را از این طریق ارزیابی کردند.

محققان با مطالعه پرسشنامه‌هایی که از طرف شرکت کنندگان تکمیل شده بود نتیجه گرفتند در بین این گروه ۱۵ درصد بالاترین شاخص رضایت ذهنی را داشتند.

۳۴ درصد به طور متوسط پنج وعده میوه و سبزیجات در روز مصرف می‌کردند.

۳۱ درصد سه یا چهار وعده میوه و سبزیجات مصرف می‌کردند.

۲۸ درصد کمتر از یک وعده میوه و سبزیجات مصرف می‌کردند.

به گفته محققان مصرف کم میوه و سبزیجات ۱۵ درصد خطر ابتلا به بیماری‌ها را بیشتر می‌کند؛ البته عناصر دیگر مانند شیوه زندگی نیز در کوتاه شدن عمر و بیماری روحی و روانی اثر دارند.

اما محققان اصرار دارند که ارتباط روشنی بین مصرف میوه‌ها و سبزیجت و سلامت بدن و روح دارد و به خوبی نشان داده شده است که مردان و زنان در صورت مصرف زیاد میوه و سبزیجات شانس بیشتری برای سالم ماندن دارند و اثرات بیشتری در مغز آنها می‌گذارد و به طور کلی مصرف میوه ها و سبزیجات به مقدار مناسب باعث افزایش قدرت ذهن انسان میشود.

میوه ها و سبزیجات مفید برای افزایش قدرت ذهن انسان

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسید لیکوپن است که می تواند از شروع زوال عقل جلوگیری کند. علاوه براین ، منبع غنی دیگر ویتامین ها و مواد معدنی است که در کل تاثیر خوبی برای بدن دارد.

اسفناج

ممکن است شما با خوردن اسفناج نیروی حیرت انگیز ملوان زبل را کسب نکنید ولی مطمئن باشید فواید بسیاری به مغز خود می رسانید. اسفناج منبع غنی اسید فولیک است که می تواند افراد را در مقابل آلزایمر محافظت کند و همچنین حاوی آنتی اکسید های حیاتی است.

پرتقال

پرتقال سرشار از ویتامین C است. املاح آن از رقیق شدن خون جلوگیری می‌کند. برای آرامش اعصاب و تقویت ذهن موثر است. هم‌چنین ضد افسردگی و رنج روحی می‌باشد. مصرف پرتقال از خستگی فکری و جسمی جلوگیری می‌کند و باعث تقویت حافظه می‌گردد.

خرما

خرما یکی از میوه‌هایی است که مقدار فسفر و کلسیم آن به مقدار فسفر و کلسیمی است که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد. فسفر خرما سلول‌های عصبی را سرزنده نگه می‌‌دارد، و این ماده‌ی حیاتی، درمان موثری برای تمام کمبودهای بدن و تقویت کننده‌ی اعمال فکری و مغز می‌باشد.

کلم بروکلی

کلم بروکلی منبع غنی اسید فولیک و کورستین است که تاثیر مثبتی بر حافظه می گزارد.به گزارش نیک صالحی بروکلی همچنین حاوی مقادیر خوب ویتامین K است که قدرت مغز را افزایش می دهد. تعجبی ندارد که سرآشپزها آن را خیلی دوست دارند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید