نشستن شلوار جین چه عوارضی برای سلامت دارد؟

0
456

شلوار جین یکی از پرطرفدارترین نوع لباس‌ها در سرار جهان میباشد و اغلب افراد حداقل یک شوار جین در کمد لباس خود دارند. یکی از باورهای غلط درباره‌ی شلوار جین این است که نباید آن را شست و در واقع شستن آن باعث خراب شدن شلوار میشود، به همین دلیل بسیاری از افراد یا شلوار جین خود را اصلا شست و شو نمیدهند و یا خیلی دیر به دیر به انجام اینکار میپردازند. با گیاه یاب همراه باشید.

شلوار جین

محققان دانشگاه آلبرتا در کانادا در تحقیقی جالب شلوار جین یک داوطلب را که پانزده سال بود نشسته بود با شلوار جینی تازه شسته شده به لحاظ تعدادباکتری های سطح روی لباس اندازه گیری کردند و دریافتند تفاوت زیادی وجود ندارد اما شلوار جین شسته نشده می تواند ناقل میکروب ها و باکتری ها باشد و افراد باید پس از حضور در اماکن آلوده از جمله بیمارستان حتما کلیه البسه خود را با اب گرم و شوینده های قلیایی بشویند.

پوشیدن لباس های کثیف از جمله شلوار جین به خودی خود نمی تواند به بدن خود شخص ضرری برساند زیرا سیستم ایمنی از بدن محافظت می کند اما لباس می تواند آلودگی های محیطی را به خود بگیرد و یا در اثر تعریق دچار بوی نامطبوع شود به همین دلیل کارشناسان سلامت توصیه می کنند افراد به طور منظم نسبت به شستشو و تعویض البسه خود اقدام کنند و برای ماندگاری رنگ و پارچه از درجه جرارت مناسب آب و مواد شوینده دوستدار محیط زیست استفاده کنند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید