نشانه های هوش بالا چیست

0
3539

ثابت شده که برخی از ویژگی‌ها در میان افراد نابغه مشترک هستند. به طور مثال، بسیاری از این افراد رفتارهای عجیب‌وغریبی دارند. نشانه‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند بعلت هوش بالا باشند. در این مطلب بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

هوش بالا

شب‌زنده‌داری

محققین یافته‌اند افرادی که به طور موثری در طول شب کار می‌کنند، نسبت به افراد سحرخیز از هوش بالاتری برخوردارند. کسانی که هوش بالا دارند، به کار کردن در طول شب علاقه‌مند‌ند. وقتی بقیۀ افراد در حال خوابیدن هستند، افراد باهوش می‌توانند کتاب بخوانند یا یک ساز جدید یاد بگیرند.

ابله به نظر رسیدن!

شاید این افراد را درونگرا یا عجیب‌وغریب خطاب کنید، اما هنگام امتحان هوش، احتمالا آنها نمرۀ بالاتری خواهند گرفت. ابله به نظر رسیدن این افراد به این دلیل است که آنها می‌دانند که ممکن است اشتباه کنند، به همین دلیل کمتر هوش بالای خود را نشان می‌دهند. چنین افرادی تا زمانی که جوابی کامل و بدون نقص نداشته باشند صحبت نمی‌کنند. همچنین اگر چیزی برای گفتن نداشته باشند، صحبت نمی‌کنند و از یک مکالمۀ بی‌ارزش اجتناب می‌کنند.

حل مشکلات

افرادی که هوش بالا دارند خودشان با مشکلات‌شان روبه‌رو می‌شوند. هیچوقت امید خود را از دست نمی‌دهند و همواره راهی برای حل مشکلات پیدا می‌کنند. وقتی دشواری‌ها پدیدار می‌شوند، این افراد سریعا برای حل مشکلات اقدام می‌کنند تا کنترل وضعیت از دست‌شان خارج نگردد.

اطرافیان باهوش و خلاق

برای اینکه بفهمید باهوش هستید یا نه، به اطرفیانتان نگاهی بی‌اندازید. افراد باهوش دوست دارند با کسانی تعامل داشته باشند که همانند خودشان باهوش هستند. اگر دوستان شما آدم‌های باهوش و خلاق محسوب می‌شوند، پس بدانید که شما هم باهوش هستید.

کمال‌گرایی

اگر همیشه سعی می‌کنید که کارها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، احتمالا از هوش بالایی برخوردار هستید. افراد نابغه همیشه به دنبال بهبود دادن هستند و می‌خواهند تمام کارهایشان – از آشپزی گرفته تا سخنرانی – بدون نقص باشد.

سایر نشانه‌های هوش بالا

  • نقد خویشتن
  • همیشه به دنبال اطلاعات بیشتری هستید
  • همیشه مشغول انجام پروژه‌های مختلف‌اید
  • فکر نمی‌کنید که از دیگران باهوش‌ترید
  • چپ‌دست هستید
  • همیشه در حال کشیدن نقاشی‌های ساده در گوشه و کنار دفترتان هستید
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید