نسخه‌های خانگی برای تسکین دندان درد

0
457

پوسیدگی و عفونت دندان، آسیب دیدن لثه‌، بروز مشکلات در فک و… می‌توانند از دلایل دندان درد شما باشند. نکته‌ی مهم این است که به هیچ‌وجه دندان درد را دستکم نگرفته و از آن غافل نشوید، زیرا عفونت‌های دهانی ممکن است در صورت عدم درمان به سایر بخش‌های بدن راه پیدا کرده و مشکلات بزرگتری را به وجود آورند. از این جهت مهم است که هنگام مواجه با دندان درد حتما به دندانپزشک مراجعه کرده و مشکل را به طور تخصصی ریشه‌یابی کنید. در این نوشتار قصد داریم به معرفی برخی نسخه‌های خانگی برای تسکین دندان درد می‌پردازیم.

تسکین دندان درد

راه‌کارهای اورژانسی برای تسکین دندان درد

دهانشویه با آب نمک: مقداری نمک را در آب ولرم ریخته و به خوبی به هم بزنید و سپس به عنوان دهانشویه از آن استفاده کنید.

پراکسید هیدروژن: این ماده هم با وجود سوزانندگی می‌تواند در صورت رقیق شدن با آب دندان درد در شما را کاهش دهد.

وانیل: این ماده اصلی تشکیل دهنده بستنی می‌تواند برای کاهش درد دندان بسیارمفید باشد، مقداری وانیل را برروی گلوله پنبه بهداشتی ریخته و آن را برروی دندانی که دچار درد است بگذارید تا درد آن فروکش کند، روغن درخت چای نیز همین اثر را بر کاهش درد دندان می‌گذارد.

تسکین دندان درد با سرکه سیب: این ماده خوشمزه غذایی هم می‌تواند درد دندان را تسکین دهد برای این منظور یک پنبه را به مقداری سرکه سیب آغشته کنید و آن را برروی دندان آسیب دیده قراردهید و پس از مدتی دهان خود را با آب گرم شستشو دهید.

از دیگر موادی که با جویدن آن‌ها می‌توانید درد دندان خود را برای مدتی کنترل و مهار کنید می‌توان به  خوراکی هایی، چون سیر، سیب زمینی، سبزی نعناع، ریشه زنجبیل، پیاز، خیار و جویدن فلفل اشاره کرد.

یکی از درمان‌های قدیمی برای رفع دندان درد استفاده از روغن میخک به تنهایی یا همراه با آب به عنوان دهانشویه است.

البته استفاده از میزان زیاد میخک مناسب نیست، زیرا گیاهی سمی است.

استفاده از چای رقیق به عنوان دهانشویه، گذاشتن کیسه یخ روی صورت و درنهایت استفاده از آسپرین بر روی دندانی که درد می‌کند از جمله دیگر راه حل‌های خانگی برای کنترل این التهاب است.

باشگاه خبر‌نگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید