میوه و سبزی ، دشمن خستگی

0
214

کار، بیماری، فعالیتهای روزمره و … عواملی هستند که می توانند باعث خستگی و بیحالی مداوم شما شوند. گاهی اوقات نیز بی دلیل احساس ضعف می کنید و حتی استراحت نیز کمکی به رفع این مشکل نمی کند. راه حل رفع خستگی و کرختی روزانه، تغییر در برنامه ی غذایی است. برنامه غذایی خوب، دشمن خستگی است. با گیاه یاب همراه باشید تا با مواد غذایی انرژی بخش آشنا شوید.

دشمن خستگی

روزی پر انرژی با کیوى

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که طی روز به طور مداوم احساس خستگی می کنید و انرژی ندارید، خودتان را به خوردن کیوی مهمان کنید. کیوی جزو منابع خوب ویتامین C است و هر ۱۰۰ گرم از این میوه، ۹۳ میلی گرم ویتامین C دارد. آب میوه و اسموتی کیوی بهترین نوع مصرف آن هستند.

بفرمایید انگور سیاه!

اگر طی روز خیلی زود خسته و ہی حال می شوید، حتما انگور سیاه بخورید. این حبه های کوچک و آب دار نشاط آورند، زیرا سرشار از آنتی اکسیدانها هستند که از پیری زودهنگام سلول ها جلوگیری کرده و به احیای سلولی کمک زیادی می کند. هر ۱۰۰ گرم انگور حدود ۲۰۰ میلی گرم ویتامین C دارد.

لیمو ترش قهرمان

لیمو ترش نشاط آور است و خستگی را از شما دور می کند. همچنین باعث کاهش شاخص گلیسمی غذای تان می شود، پس توصیه می کنیم غذاهای تان را با لیمو ترش میل کنید. اگر حالت اسیدی و ترش آن برای تان قابل تحمل نیست، آن را با پرتقال و گریپ فروت مخلوط کنید. ترکیب آب لیمو ترش و عسل نیز مفید است.

عسل شگفت انگیز

عسل سرشار از ویتامینهای گروه B مانند  ۶B ،۳B و ۹B است که برای سرحال شدن و تقسیم سلولی فوق العاده اند. از طرف دیگر، باعث احیای سلول های بدن می شود، به این ترتیب نقش موثری در رفع خستگی دارد. همچنین حاوی آنزیم هایی است که از غدد بزاق زنبورها حاصل می شود. این مادهای غذایی خاصیت آنتی باکتریال بالایی دارد و شما را از شر خستگی ناشی از ناخوشی های روزمره خلاص می کند. پس عسل ارگانیت رافراموش نکنید!

جعفری انرژی بخش

این سبزی معطر منبع خوب ویتامین C است که توصیه می کنیم در برنامه ی غذایی روزانه تان گنجانده شود. هر ۱۰۰ گرم از این سبزی، ۱۹۰ میلی گرم ویتامین C به بدن می رساند. بهترین روش افزایش جعفری مصرف آن در سالاد است.

شادی با فلفل دلمه ای قرمز

فلفل دلمه ای قرمز رنگ منبع خوب ویتامین C و بسیار انرژی زاست، در نتیجه مصرف آن باعث می شود در طول روز با نشاط باشید. به این منظور فلفل دلمه ای را با دقت بشویید و خرد کنید یا به شکل خام در سالاد یا کنار غذا بخورید. اگر در هضم پوست آن دچار مشکل هستید، آن را به مدت چند دقیقه داخل فر قرار دهید تا نرم شود. سپس می توانید پوست آن را به راحتی جدا کنید.

شکلات سیاه

آنتی اکسیدان ها ضد خستگی اند و می توانند موجب شادی و انرژی شوند. شکلات سیاه سرشار از منیزیم و آنتی اکسیدان است که در واکنش های فیزیولوژیکی بدن و روح و روان تاثیر دارد. برای اینکه روز خوبی داشته باشید، ۱۰ گرم شکلات سیاه میل کنید.

نکته ی خواندنی

یادتان باشد برای اینکه حال تان خوب باشد، علاوه بر تغذیه ی سالم نیاز به ورزش دارید، توصیه می کنیم هر روز ورزش کنید. پیاده روی، شنا، دوچرخه سواری، دوی نرم و … سلامتی تان را ارتقا داده و کمک زیادی به بهبود روحیه تان می کند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید