میزان مصرف فولیک اسید در زنان

0
377

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا اصرار می‌کند که زنان حداقل یک ماه قبل از باردار شدن، ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید را روزانه مصرف کنند تا از نقائص هنگام تولد مربوط به مغز و ستون فقرات جنین جلوگیری شود. در ادامه بیشتر به میزان مصرف فولیک اسید در زنان می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

مصرف فولیک اسید

فولیک اسید نوعی ویتامین ب است که بدن ما برای ساخت سلول‌های جدید از آن استفاده می‌کند. تمام انسان‌ها به فولیک اسید نیاز دارند.

فولیک اسید بسیار مهم است، زیرا به پیشگیری از نقائص جدی در هنگام تولد که مربوط به مغز و ستون فقرات جنین هستند جلوگیری می‌کند.

زنان، روزانه به ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید نیاز دارند. برای پیشگیری از نقائص هنگام تولد توصیه می‌شود که زنان حداقل یک ماه قبل از باردار شدن شروع به مصرف فولیک اسید کرده و همچنین مصرف فولیک اسید را در دوران بارداری نیز ادامه دهند.

زنان، چه قصد باردار شدن داشته باشند یا نه، برای ساخت سلول‌های سالم در بدن‌شان، روزانه به فولیک اسید نیاز دارند. پوست، مو، ناخن‌ها و سایر قسمت‌های بدن به صورت روزانه سلول‌های جدید تولید می‌کنند.

چگونه فولیک اسید کافی دریافت کنیم؟

دو روش ساده وجود دارد که از مصرف فولیک اسید کافی در روز مطمئن شوید:

  1. هر روز ویتامینی را مصرف کنید که فولیک اسید دارد. اغلب مولتی‌ویتامین‌ها حاوی مقداری مناسبی از فولیک اسید هستند که نیاز زنان را برطرف می‌کند. زنان همچنین می‌توانید قرص‌های فولیک اسید را مصرف کنند. مولتی ویتامین‌ها و قرص‌های فولیک اسید در اغلب داروخانه‌ها یافت می‌شوند. برای مصرف صحیح و رفع نیاز روزانۀ خود، حتما برچسب و دستورالعمل مصرف را مطالعه کنید.
  2. خوردن یک کاسه غلات صبحانه که حاوی ۱۰۰ درصد نیاز روزانه به فولیک اسید است. تمام غلات‌های صبحانه این میزان فولیک اسید را ندارند. برای اطمینان از این موضوع، برچسب ارزش غذایی محصول را مطالعه کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید