مهمترین نکات درباره عمل چشم

0
590

بیماری‌های چشمی در برخی مواقع برای درمان و بهبود پیدا کردن نیازمند عمل جراحی هستند که این عمل‌ها باید توسط یک فرد متخصص انجام شود زیرا بسیار حساس بوده و اگر توسط جراح متخصص صورت نگیرند ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری برای فرد شوند. عمل زیبایی چشم نیز دارای طرفداران خاص خود میباشد که گاهی اوقات توسط جراحان غیرمتخصص انجام میشود و مشکلات خطرناکی را به وجود می‌آورد. در این نوشتار به همراه یک متخصص چشم به طور خلاصه به بررسی این موضوع و مهمترین نکات برای عمل چشم خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

عمل چشم

محمد اسحاقی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و متخصص چشم با اشاره به عمل چشم اظهار داشت: برخی از بیماری‌های پلکی مادرزادی بوده و حالت ژنتیک دارد که در آن ساختار و اطراف چشم از حالت طبیعی خارج شده است و همچنین مجاری اشک چشم به دلیل بروز مسائل مختلف ژنتیکی تنگ و یا بیش از اندازه گشاد شده است.

وی بیان کرد: برای درمان بیماری‌های ژنتیکی چشم لازم است که بیماران پس معاینه کامل به وسیله متخصص تحت عمل جراحی قرار گیرند تا عیوب انکساری و یا مشکلات چشم اصلاح شود.

اسحاقی عنوان کرد: بیرون‌زدگی چشم در اثر بیماری تیروئید و افتادگی پلک منجر به تنبلی چشم می‌شود و همچنین هنگامی که در اطراف چشم عارضه‌ای تحت عنوان پف به وجود می‌آید به وسیه عمل جراحی لیزر می‌توان آن را درمان کرد و این کار با بی حسی موضعی صورت می‌گیرد.

وی تاکید کرد: اگر عمل زیبایی چشم به وسیله یک فرد غیر متخصص انجام شود مشکلات متعددی فرد بیمار را تهدید می‌کند و حتی در مواقعی منجر به افزایش تغییرات پلک و حتی  خشکی آن شود و روند درمان آن را با مشکلاتی روبرو می‌کند.

این جراح چشم یادآور شد: بیماران باید برای انجام عمل‌های بیماری چشم به یک پزشک متخصص مراجعه کنند، زیرا این عضو بسیار حساس است و با کوچکترین اشتباهی می‌تواند موجب از دست دادن بینایی فرد شود.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید