مهمترین علائم کیست تخمدان

0
521

کیست تخمدان عارضه‌ای است که در آن توده‌های حاوی مایع (کیست) به طور غیر طبیعی روی تخمدان یا درون آن تشکیل می‌شوند. کیست تخمدان می‌تواند با علائمی همراه باشد که توجه به آنها برای درمان سریع‌تر و بهبود، بسیار مهم است. شاید در نگاه اول فکر کنید که این نشانه‌ها ارتباطی با کیست تخمدان نداشته باشند، اما در هرصورت نباید از آنها غافل شوید. زیرا این نشانه‌ها شایع بوده و ممکن است در بیماری‌های دیگر نیز دیده شوند. پس بهتر است اگر با چنین علائمی روبه‌رو هستید حتما به پزشک مراجعه کنید. در ادامه به بررسی برخی از علائم کیست تخمدان می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

علائم کیست تخمدان

علائم کیست تخمدان

بالا رفتن ناگهانی وزن

افزایش وزن ناگهانی به گونه ای که احساس می کنید لباس هایتان حالتی تنگ پیدا کرده اند، ممکن است نشانه ای از وجود کیست در تخمدان باشد. شکل بدن ممکن است تغییر کند و احساس نفخ داشته باشید. این قبیل نشانه ها را نادیده نگیرید و به پزشک مراجعه کنید.

ریزش مو

اگر متوجه ریزش ناگهانی موی سر خود شده اید، به راحتی از کنار این نشانه عبور نکنید زیرا ممکن است نشان دهنده کیست تخمدان باشد. در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید.

دوره‌های قاعدگی نامنظم

خونریزی غیر طبیعی یا فواصل زمانی بیش از اندازه بین هر دوره قاعدگی را نادیده نگیرید زیرا ممکن است به واسطه وجود یک کیست شکل گرفته باشند.

درد غیر قابل تحمل هنگام رابطه جنسی

اگر هنگام رابطه جنسی درد شدید و غیر قابل تحمل را تجربه می کنید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنید. اگرچه دلایل مختلفی می توانند به شکل گیری این درد منجر شوند، اما نباید آن را نادیده بگیرید. در صورت وجود کیست توصیه می شود از چنین فعالیتی پرهیز کنید.

سوزش هنگام ادرار

اگر هنگام دفع ادرار سوزش بسیار زیاد را تجربه می کنید، خجالت را کنار گذاشته و این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

درد کمر

احساس درد در ناحیه کمر می تواند نشانه ای از وجود کیست تخمدان باشد. اگر احساس خستگی می کنید، نمی توانید ایستادن های طولانی را تحمل کنید و در قسمت کمر درد شدیدی را احساس می کنید، زمان را هدر نداده و به پزشک مراجعه کنید.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید