مصرف هات داگ منجر به سرطان خون میشود

0
364

هات داگ که در زبان انگلیسی Hot Dog نام دارد نوعی ساندویچ گرم است که سوسیس فرانکفورتر ترکیب اصلی آن میباشد. این غذا به خصوص در آمریکا بسیار محبوب بوده و بسیاری از کودکان بعنوان غذای مدرسه آن را مصرف می‌کنند. اما موسسه ملی سرطان آمریکا در تحقیقاتی به این نتیجه رسیده است که مصرف هات داگ یکی از علل به وجود آمدن بیماری‌هایی نظیر سرطان خون است. با گیاه یاب همراه باشید.

هات داگ

مصرف هات داگ منجر به سرطان خون میشود

علت عمده افزایش نرخ سرطان در کودکان مصرف گوشت های فرآوری شده است. موسسه ملی سرطان آمریکا در تحقیقات خود دریافتند که هزار و ۵۰۰ کودک سالانه به علت سرطان در آمریکا جان خود را از دست می دهند.

با توجه به تحقیقات یک اپیدمیولوژیست در یک مجله تحقیقات سرطان کودکانی که بیش از ۱۲ عدد هات داگ در هر ماه مصرف می کنند، ۹  برابر بیشتر در معرض خطر  ابتلا به سرطان خون در دوران کودکی هستند.

علاوه بر این، برخی از گزارش های حاکی از آن است که سرطان در کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری حداقل یک هات داگ مصرف می کردند بیشتربروزمی کند.  از طرفی در این کودکان احتمال بروز تومورهای مغزی دو برابرافزایش پیدا می کند.ازاینگذشته درصورت مصرف هاگ در مردان این خطرات در سلول جنسی مردان تاثیرگذاشته وخطرابتلا فرزند به این بیماری ها بیشتر می شود.

محققان دانشگاه مینه سوتا که در حال حاضر موسسه ملی سرطان آن را حمایت می کنددر تحقیقات خود دریافتند که مصرف هات داگ در کودکان خطر ابتلابه لوسمی را افزایش می دهد.

به گفته این محققان علت عمده سرطان ممکن است به دلیل استفاده از نیتریت برای حفظ گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ باشد که بعد از مصرف آنها در بدن به نیتروسامین ماده بسیار سرطان زایی تبدیل می شوند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید