مشاغلی که بیشترین آمار خودکشی را دارند

125

خودکشی در اغلب موارد ریشه در یأس و ناامیدی به ادامه‌ی زندگی دارد و افرادی که به اختلالات روانی مانند افسردگی دچار میشوند در خطر دست زدن به خودکشی قرار می‌گیرند. بسیاری از مشاغل وجود دارند که فرد را با صحنه‌ها و رفتارهایی روبه‌رو میکنند که میتواند در نهایت منجر به غرق شدن شخص در غم و اندوه شده و فرد مبتلا شده به افسردگی برای رهایی از چنین وضعیتی، خودکشی را انتخاب میکند. در این نوشتار به معرفی مشاغلی که بیشترین آمار خودکشی را دارند خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

آمار خودکشی

محققان موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا (NIOSH) با توجه به مطالعه منتشره نگاه دقیقتری به این موضوع داشته و نتایج تحقیقات خود را در مجله آمریکایی طب پیشگیری منتشر کردند.

آمار خودکشی در آمریکا

در سال ۲۰۱۳، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها  ۴۱ هزار و ۱۴۹ خودکشی در ایالات متحده را گزارش کرده است. در مجموع حدود یک میلیون نفر در سراسر جهان جان دست به خودکشی می زنند. عوامل روان شناختی هر سال موجب افزایش شمار  تعداد خودکشی در جهان می شود.

محققان در روند تحقیقات خود دریافتند که خودکشی در محل کار یکی از پرطرفداران روش های انتخابی برای پایان دادن به زندگی است.

دکتر تیزمن اپیدمیولوژیست موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی آمریکا در این باره می گوید: شغل افراد درهویت و سلامت روانی فرد تاثیر زیادی گذاشته و با توجه به افزایش شمار خودکشی های محل کار، تیم تحقیقاتی ما  بر آن شدند که عوامل خطر مرتبط با شغل و خودکشی را بیشتر مورد بررسی قرار دهند.

همچنین بخوانید :  نگاهی به افسردگی در ایران

آمار خودکشی در مردان و زنان

تیزمن و تیم تحقیقاتی اش عوامل مرتبط و غیرمرتبط به شغل را در ایجاد تمایل فرد به خودکشی که در اداره آمار نیروی کار بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ ثبت شده بود مورد مطالعه قرار دادند.

بر اساس این مطالعه مشخص شد که بیش از هزار و ۷۰۰ نفربه علت عوامل روانی به وجود آمده در محیط کار دست به خودکشی زدند. در این میان مردان ۱۵ برابر بیشتر از زنان و کارگران در سنین بین ۶۵ تا ۷۴ سال، چهار برابرافراد بین سنین ۱۶ تا ۲۴  سال به علت  فشارهای محیط کار دست به خودکشی زدند.

در روند این مطالعه محققان دریافتند که در دسترس بودن سلاح و دارو در افراد با استرس بالا و زیر فشارهای اقتصادی نقش مهمی در افزایش خودکشی ایفا می کند. عوامل روانی مانند افسردگی و استرس در اثر محیط کار و شغل افراد در افزایش خطر خودکشی تاثیرگذار است.

شغل های خطرناک!

اگر در این شغل ها کار می کنید، خطر خودکشی در کمین شما است:

*مأموران اجرای قانون و فعالان در دادگاه ها و زندان ها

*آتش نشان ها

*کارآگاهان

*سربازان

*کشاورزان، کارگران شیلات و جنگلداران

*تکنسین های نصب و راه اندازی،تعمیرکاران، افراد شاغل در تعمیر و نگهداری خودرو

*رانندگان کامیون

*کارگران

*مدیران کسب و کار

*افرادی که به حساب های مالی رسیدگی می کنند

*سرایداران و نظافت چی ها

منبع: باشگاه خبرنگاران
مشاغلی که بیشترین آمار خودکشی را دارند
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید