مزایای رژیم شیر و موز

0
407

رژیم شیر و موز قواعد و اصول بسیار ساده ای دارد: کالری بسیار کم و مواد مغذی بسیار فراوان برای از بین بردن چربی های اضافی بدن. برای استفاده از این رژیم شما باید ۲ الی ۳ عدد موز و ۲ الی ۳ فنجان شیر پرچرب را ۳ مرتبه در روز مصرف کنید. هر موز حاوی ۱۰۰ کالری، و هر فنجان شیر کم تر از ۸۰ کالری دارد. بنابراین خوردن یک وعده از این معجون برای سه مرتبه در روز چیزی حدود ۱۰۰۰ کالری وارد بدن شما می کند.

تاکید ما بر روی استفاده از شیر پر چرب از این جهت است که تحقیقات اثبات کرده اند که شیر پر چرب می تواند بیشتر از شیر کم چرب، به کاهش وزن کمک کند. شما می توانید موز را قبل و یا بعد از مصرف شیر، و یا حتی به صورت میکس شده با هم میل کنید. بعلاوه، شما می توانید همراه با شیر و موز، از غذاهای پر از پروتئین و سرشار از فیبر  که می توانند به کاهش چربی های بدن شما کمک کنند نیز استفاده کنید. این غذاها به سرعت باعث کاهش وزن شما می شوند و نمی گذارند احساس گرسنگی کنید. فراموش نکنید که در طول این رژیم آب زیادی مصرف کنید تا بدن تان هیدراته شود و سموم اضافی نیز از بدن تان خارج شوند.

اصل مطلب – شما با دنبال کردن رژیم شیر و موز در یک روز حدودا ۱۰۰۰ کالری مصرف خواهید کرد – ۳ وعده مصرف شیر و موز به همراه غذا های مفید دیگر در هر روز –  و همچنین خود را هیدراته نگه می دارید تا چربی ها و سموم اضافی را به سرعت دفع کنید.

اما اکنون سوال اساسی اینجاست؛ چرا موز؟ چرا از دیگر میوه ها استفاده نکنیم؟ در ادامه پاسخ شما را خواهیم داد.

بخشی از فواید موز

 1. همانطور که همه ی ما می دانیم، موز میوه ای سرشار از مواد مغذی است که دارای ویتامین ها، فیبر رژیمی و مواد معدنی بسیار زیاد – بخصوص پتاسیم – می باشد (حدودا ۴۲۲ میلی گرم از یک عدد موز را تشکیل می دهد)؛ پتاسیم در عملکرد نرمال بدن نقش اساسی ایفا می کند.
 2. موز همچنین سرشار از فیبر می باشد (حدودا ۳ گرم از یک عدد موز) که به بدن شما کمک می کند تا سموم اضافی را دفع کنید.
 3. موز باعث سیری می شود و شما تا مدت زمان طولانی احساس گرسنگی نخواهید کرد.
 4. علاوه بر همه ی این فواید، موز میوه ای بسیار خوش طعم و لذیذ بوده که خوردن آن نیز بسیار راحت می باشد.

بخشی از فواید شیر

 1. شیر یکی از عناصر اصلی رژیم روزانه ی ما است. شیر سرشار از کلسیم و پروتئین بوده که به تقویت ماهیچه ها و استخوان ها کمک می کند.
 2. علاوه بر تقویت استخوان ها، کلسیم به سلول های سیگنالینگ، تنظیم هورمون های پاراتیروئید و تنظیم عملکرد پروتئین ها کمک می کند.
 3. شیر پر چرب به کاهش چاقی مرکزی بدن کمک می کند.
 4. شیر همچنین به کاهش فشار خون، تنظیم تولید انسولین و تمیز کردن واکنش اکسیژن (ROS) نیز کمک می کند.
 5. شیر می تواند میزان متابولیک بدن را نیز تنظیم کند.

فواید رژیم شیر و موز

 1. ترکیب شیر و موز با یکدیگر، می تواند انواع پروتئین ها، ویتامین، فیبر رژیمی و مواد معدنی را برای بدن فراهم آورد.
 2. مواد مغذی که از این رژیم به بدن می رسد باعث می شود تا بدن به مدت ۳ الی ۴ روز انرژی داشته باشند.
منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید