مزایای حل کردن جدول کلمات برای سلامتی

0
563

تحقیقات نشان می‌دهند که حل کردن جدول کلمات تنها یک تفریح نبوده و برای وقت‌گذرانی نیست، بلکه فواید فراوانی را برای جسم و روان به همراه دارد. جدول کلمات انواع مختلفی دارد و از سطوح مبتدی شروع شده و گاهی آنقدر سخت می‌شود که مغزتان را درد می‌آورد. همین امروز شروع به حل کردن جدول کنید تا از فواید بی‌نظیرش بهره‌مند شوید.

جدول کلمات

جدول کلمات خلق‌وخو را بهبود می‌بخشند

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» حل کردن جدول یک حس رضایت بسیار خوبی به همراه دارد، و این حس بسیار برای سلامتی‌تان مفید است. در واقع راضی بودن از خودتان سبب می‌شود تا مغزتان دوپامین تولید کند؛ دوپامین یک انتقال‌دهندۀ عصبی است که باعث بروز احساس لذت و سعادت می‌گردد. این مادۀ شیمیایی معمولا زمانی که در حال تلاش برای رسیدن به هدفی هستید – به خصوص پس از دستیابی به هدف – در مغز آزاد می‌شود. در واقع این پدیده یکی از روش‌های طبیعت برای شاد و پرانگیزه نگه داشتن ما در طول زندگی است.

حل کردن جدول کلمات یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به مطلوب نگه داشتن سطوح دوپامین کمک کند.

کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر

ثابت شده است که تحریک کردن ذهن و روان می‌تواند از ابتلا به اختلالات عصبی ناشی از افزایش سن، نظیر زوال عقل و آلزایمر کمک کند. مطالعه‌ای که توسط دانشگاه برکلی کالیفرنیا انجام شد، نشان می‌دهد که هرچه فرد فعالیت‌های ذهنی بیشتری داشته باشد (نظیر مطالعه یا حل کردن جدول)، احتمال تشکیل برخی از پروتئین‌های سمی خاص در مغز او کمتر می‌باشد. این سموم می‌توانند در نهایت منجر به بروز بیماری‌هایی مانند آلزایمر شوند.

کاهش استرس

حل کردن جدول کلمات سرگرم‌کننده است و ذهن شما را از نگرانی‌های روزمره دور می‌کند. در واقع تحقیقات نشان می‌دهند که فعالیت‌های فکری نظیر جدول حل کردن یا شطرنج بازی کردن از فعالیت‌هایی مانند تماشای تلویزیون یا خرید کردن، برای کاهش اضطراب موثرتر می‌باشند.

بهبود مهارت‌های کلامی

وظیفۀ ذهنی مغز برای کنار هم قرار دادن حروف مختلف در جدول کلمات، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنید. در مطالعه‌ای که در ایرلند انجام شد، گروهی از دانشجویان یک دانشگاه که هر روز به مدت ۴ هفته یک جدول کلمات ساده را حل می‌کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. بعد از پایان ۴ هفته، مهارت‌های ارتباطی کلامی آنها به طور قابل‌توجهی بهبود پیدا کرده بود.

یک فعالیت اجتماعی عالی

نیازی نیست که جدول حل کردن همیشه یک فعالیت انفرادی باشد. می‌توانید یک جدول را به همراه اعضای خانواده یا دوستان‌تان حل کنید. تحقیقات نشان می‌دهند که کار کردن به صورت تیمی باعث بهبود سرعت فکر کردن و حرف زدن می‌شود. همچنین می‌توانید از این طریق مهارت‌های همکاری و حل اختلافات خود را تقویت کنید.

حل جدول کلمات به همراه دیگران می‌تواند یک روشی عالی برای نزدیک‌تر شدن و به اشتراک گذاشتن تجربه‌ها باشد. بعلاوه کار گروهی باعث می‌شود تا همگی به طور همزمان از فواید بی‌نظیر حل کردن جدول بهره‌مند شوند.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید