مزایای ترک سیگار چیست

0
543

افرادی که سیگاری هستند، معمولا قبل از ترک موفقیت‌آمیز سیگار، چندین بار در این زمینه تلاش می‌کنند. با دنبال کردن برخی از استراتژی‌ها و پشتیبانی بیشتر می‌توانید کاملا سیگار را ترک کرده و از فواید اینکار بهره‌مند شوید. در این مطلب به بررسی مزایای ترک سیگار برای سلامتی می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

مزایای ترک سیگار

تمایل به ترک سیگار

حدود ۱۳ درصد از مردم استرالیا هر روز سیگار می‌کشند و اغلب این افراد تمایل به ترک سیگار دارند. با توجه به آمار و ارقام، ۸۱ درصد از افراد سیگاری حداقل یکبار تلاش کرده‌اند که سیگار را ترک کنند و حدود نیمی از این جمعیت هر سال برای ترک سیگار تلاش می‌کنند.

افرادی که با موفقیت سیگار را کنار می‌گذارند، تلاش‌های گذشتۀ خود را تمرین و تجربه‌ای می‌بینند که در مسیر ترک سیگار به آنها کمک کرده است.

مزایای ترک سیگار

ترک سیگار در هر سنی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، سرطان، برونشیت مزمن و سایر مشکلات سلامتی می‌شود. هرچه زودتر سیگار را ترک کنید، مزایای سلامتی آن را بهتر تجربه خواهید کرد.

شرایط سلامتی شما در ماه‌های اولیۀ بعد از ترک سیگار بهبود پیدا می‌کند و این ناشی از بهبود وضعیت قلب و ریه‌ها است که جریان خون به دستان و پاها افزایش یافته و سیستم ایمنی بدن تقویت می‌شود.

اگرچه ترک سیگار می‌تواند در مراحل اولیه استرس‌‌زا باشد، اما بعد از گذشت شش ماه، سطوح استرس کاهش پیدا کرده و خلق‌وخو وضعیت بهتری پیدا می‌کند.

افرادی که سیگار را در سن ۳۰ سالگی ترک می‌کنند، به طور میانگین ۱۰ سال بیشتر از کسانی زندگی می‌کنند که به سیگار کشیدن در این سن ادامه می‌دهند. این افراد همچنین از اغلب بیماری‌های ناشی از سیگار در امان می‌مانند. حتی ترک سیگار در سن ۶۰ سالگی باعث بهبود سلامتی و زندگی بیشتر می‌شود.

اگر در حال حاضر به یک بیماری ناشی از سیگار کشیدن مبتلا هستید، ترک سیگار باعث بهبود وضعیت و روند درمان شما خواهد شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید