مراقبت های مو در فصل گرما

0
356

فصل گرما از راه رسیده و گرمای خورشید و پرتوهای فرابنفش آن با تمام قدرت بازگشته‌اند! همانطور که میدانید درفصل گرما و به خصوص در تابستان، تعریق بدن افزایش پیدا میکند و موهای شما نیز در اثر عرق زیاد، چسبندگی بیشتری پیدا کرده و آلودگی های مختلف موجود در هوا را به خود جذب میکنند. از این رو باید در فصول گرم سال، بیشتر به فکر مراقبت های مو باشید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

مراقبت های مو

کارشناسان بر این باورند که موها در تابستان به علت تعریق بیش از حد و گرد و غبار آسیب می‌بینند، اما نتایج مطالعات جدید نشان داده است این گرمای خورشید و اشعه UV است که به مو آسیب می‌رساند و حتی منجر به تغییر رنگ آن نیز می‌شود.

این پزشکان در عین حال اظهار کردند: تعریق بیش از حد مو خوب نیست و منجر به چسبندگی و جذب گرد و غبار و آلودگی هوا می‌شود. بنابراین، موها در تابستان نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

بهترین مراقبت های مو در فصل تابستان

شست‌وشو موها

رطوبت، گرما، گرد و غبار و عرق منجر به آسیب رساندن به مو و پوست سر و عفونت‌های باکتریایی و قارچی می‌شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سر، باید موهای خود را شست‌وشو دهید.

چرب کردن مو

از آنجا که شست‌وشوی بیش از حد منجر به از بین رفتن رطوبت می‌شود، باید سر خود را چرب کنید، البته به مقدار کم و با روغن‌های مناسب سر.

پوشش مو زیر نور خورشید

قرار گرفتن مستقیم مو در نورخورشید و اشعه UVبه مو آسیب می‌رساند. برای جلوگیری از آسیب مو در معرض نورخورشید از کلاه، روسری و یا هر پوششی استفاده کنید.

اتو مو و شوار ممنوع

استفاده از سشوار و همچنین اتوی مو به فولیکول‌های مو آسیب می‌رسانند.

شنا کردن با کلاه مخصوص

همیشه در هنگام شنا موهای خود را با کلاه بپوشانید تا از مواد شیمیایی استخر مانند کلر دور بمانند. علاوه بر این، بعد از استخر بلافاصله موهای خود را شست‌وشو دهید.

ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید