ماسک خنک کننده صورت بسازید

0
3399

تابستان به دلیل تابش مستقیم نور خورشید و گرمای هوا فصل شیوع برخی از بیماری های پوستی است؛ بیماری های پوستی با منشاء عفونی و بیماری های پوستی مرتبط با نور خورشید. با رعایت بهداشت فردی می‌توان از بروز بیماری‌های عفونی پیشگیری و درمان‌شان کرد. برخی از عارضه های پوستی ناشی از گرم شدن هوا و کاهش رطوبت بدن نیز با استفاده از ماسک خنک کننده  صورت قابل درمان است. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ماسک خنک کننده صورت

ماسک خنک کننده صورت خیار و نعناع

گرما و آلودگی هوا در برخی از افراد باعث التهاب پوستی می شود. اگر دچار خارش، خشکی و قرمزی پوست شدید، توصیه می کنیم از ماسک خنک کننده صورت خیار و نعناع استفاده کنید. برای تهیه این ماسک، یک عدد خیار را رنده کنید و با مقداری نعناع تازه ی کوبیده شده، یک قاشق چای خوری آبلیمو ی تازه و یک صورت تان بمالید، سپس صورت تان را با آب سرد بشویید.

– اگر پوست تان حساس است برای تهیه ی این ماسک از لیموترش استفاده نکنید، زیرا باعث تشدید حساسیت شما می شود.

پوستی روشن با ماسک خیار و لیمو

پوست برخی از افراد بسیار حساس است و خیلی زود در اثر تابش اشعه ی آفتاب دچار سوختگی می شود. ماسک خیار و هندوانه برای این افراد بسیار مفید است. مقداری مساوی خیار و هندوانه را له و با هم مخلوط کنید و ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید. این ماسک آفتاب سوختگی های پوست را التیام می دهد و رنگ چهره تان را روشن تر می کند.

ماسک خیار و گلاب شفاف کننده‌ی پوست

ماسک گلاب و خیار بسیار خنک کننده است و حرارت پوست را کاهش می دهد. همچنین باعث شفافیت پوست می شود. برای تهیه ی این ماسک، نصف فنجان چای خوری آب لیموترش، یک قاشق چای خوری آب خیار و چند قطره گلاب را با هم مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید، سپس آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست گردن و صورت قرار دهید.

ماسک خیار و شکر، ضدچین و چروک

اگر می خواهید کاهش آب بدن شما را دچار پیری زودرس نکند، از ماسک خیار و شکر استفاده کنید.

– یک عدد خیار رنده شده، یک قاشق غذاخوری شکر و مقداری آب را مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید، سپس ماسک را به صورت بمالید و پس از ۱۵ دقیقه با یک پارچه ی مرطوب آن را از روی صورت تمیز کنید.

ماسک خنک کننده صورت

پاکسازی پوست با ماسک ماست

اگر احساس می کنید بر اثر تابش نور خورشید پوست تان تیره یا کدر شده است از ماست، جو دوسر و عسل استفاده کنید. جودوسر، آلودگی های سطحی پوست را تمیز می کند، ماست باعث نرمی پوست شده و یک ماده ی ضدباکتری طبیعی محسوب می شود و عسل نیز ضد جوش است. سه قاشق غذاخوری ماست، دوقاشق غذا خوری جو دو سر و یک قاشق غذاخوری عسل را مخلوط کنید و هم بزنید تا کاملا یکدست شود؛ آن را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست صورت تان بمالید. سپس صورت تان با آب ولرم بشویید و پوست را به آرامی خشک کنید.

ماسک توت فرنگی برای پوست‌های چرب

اگر پوست تان چرب است و به دلیل گرمای هوا تعریق زیادی دارید، ماسک توت فرنگی را امتحان کنید.

– سه قاشق غذا خوری آب توت فرنگی را با سفیده ی یک عدد تخم مرغ و دو قاشق غذا خوری شیر هم بزنید و به اندازه ی نوک انگشت جوش شیرین به آن اضافه کنید. ماسک را هم بزنید تا یکدست شود. اجازه دهید این ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست تان بماند؛ سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای این که پوست تان خوش آب و رنگ و شفاف شود به مدت ۱۰ روز از این ماسک استفاده کنید. همچنین می توانید سفیده ی یک عد تخم مرغ را با چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و روی پوست قرار دهید و بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید.

معجزه خیار و لیموترش برای پوست‌های خشک

ورقه های نازک خیار برای پوست های خشک معجزه آساست و طراوات و شادابی را به ارمغان می آورد. نصف یک خیار بدون پوست را رنده کنید و هم بزنید تا به شکل کرم در بیاید. کرم را روی صورت و گردن خود بمالید و حدود ۱۵ دقیقه نگه دارید. صورت را خوب ماساژ دهید و با آب خنک بشویید.

خال‌های قهوه‌ای را محو کنید

تابش مستقیم نور خورشید روی پوست صورت و دست ها باعث ایجاد خال های کوچک قهوه ای رنگ به خصوص در پوست های روشن می شود. برای پیشگیری از این عارضه از ماسک سفیده ی تخم مرغ استفاده کنید. ابتدا سفیده ی یک عدد تخم مرغ را خوب هم بزنید، سپس یک قاشق غذاخوری عسل و چند قطره آب لیموترش به آن اضافه کنید. مواد را هم بزنید تا کاملا یکدست شوند. ماسک به دست آمده را روی صورت، گردن یا دست ها بمالید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی پوست تان بماند. وقتی ماسک خشک شد، آن را با آب ولرم بشویید.

کک و مک‌ها را از بین ببرید

خیار و شیر دارای خواص درمانی زیادی برای مشکلات پوستی هستند و استفاده ی مداوم از ماسک خنک کننده صورت تهیه شده ی آن نیز کک و مک صورت را از بین می رود. به این منظور، یک عدد خیار حلقه حلقه کنید و در نصف استکان شیر بریزید. بعد از پنج دقیقه مخلوط را به وسیله ی پنبه به صورت بمالید.

نیک‌ونو
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید