ماسک‌ های گیاهی روشن‌ کننده

0
447

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی جلو آیینه می‌ایستید، احساس کنید پوست‌تان تیره و کدر شده و جرمی روی آن نشسته است. اگر چنین احساسی نسبت به پوست خود دارید، از ماسک‌ های گیاهی که حالت چسبندگی دارند و این جرم‌ها را به خود جذب کرده و لایه‌ای از روی پوست بر می‌دارد، استفاده کنید تا دوباره پوست‌تان شفاف و روشن شود.

ماسک‌ های گیاهی

زردچوبه

زردچوبه، ادویه‌ای است که از هزاران سال پیش کاربرد درمانی داشته است و آن را برای پوست مفید می‌دانند. زردچوبه مانع از تولید ملانین می‌شود، در نتیجه از تیره شدن پوست جلوگیری می‌کند.

به این منظور، زردچوبه را با مقداری آرد نخود و روغن زیتون مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیاید. این خمیر را با حرکات دایره‌وار روی پوست‌تان بمالید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند.

زردچوبه ممکن است باعث ایجاد لکه‌های زرد رنگی روی پوست‌تان شود که باید به سرعت شسته شود. این ماسک را یک بار در هفته تکرار کنید، زیرا این کار به لایه‌برداری پوست کمک می‌کند.

نشاسته

نشاسته خاصیت چسبندگی دارد و می‌تواند تمام ‌جرم‌های پوستی را پاک کند. برای تهیه‌ی ماسک نشاسته، یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چای‌خوری نشاسته را مخلوط کنید. این مخلوط را به آرامی روی پوست بزنید و صبر کنید تا کاملا جذب و خشک شود. ماسک را ابتدا با آب ولرم، سپس با آب سرد بشویید. می‌توانید به جای ماست از شیر استفاده کنید. این ماسک در ترمیم جای جوش‌ها نیز بسیار موثر است.

عسل

یک قاشق مرباخوری عسل گرم را با نصف قاشق چای‌خوری پودر بادام مخلوط کنید، سپس این مخلوط را به شکل دورانی روی پوست بمالید. پس از خشک شدن، ابتدا صورت‌تان را با آب ولرم و بعد با آب سرد بشویید. از این ماسک هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

سفیده‌ی تخم‌مرغ

اگر دل‌تان می‌خواهد پوستی شفاف داشته باشید، سفیده‌‌ی یک عدد تخم‌مرغ را خوب هم بزنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود، سپس این کف سفید را روی پوست بمالید و ۱۵ دقیقه بدون حرکت در آرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب و خشک شد، پوست را ابتدا با آب ولرم و بعد با آب سرد بشویید.

این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید. سفیده‌ی تخم‌مرغ حالت چسبندگی دارد و در ترمیم جای جوش‌های صورت نیز موثر است.

سیب‌زمینی

سیب‌زمینی خام به دلیل داشتن ویتامین C، دارای خواص سفیدکنندگی ملایمی است. ویتامین C به عنوان ماده‌ا‌ی روشن‌کننده در بسیاری از کرم‌های پوست استفاده می‌شود. سیب‌زمینی را از وسط برش دهید و آن را روی پوست‌تان بمالید. اجازه‌ دهید آب سیب‌زمینی به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند. این ماسک را چند بار در هفته امتحان کنید.

پوستی شفاف با ماسک‌ های گیاهی

یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در شفافیت پوست، خون سالم است، به همین دلیل اگر می‌خواهید پوستی شفاف و با طراوت و بدون لک داشته باشید باید خون‌تان را تصفیه کرده و مقدار خلط صفرا در بدن را تنظیم کنید. پاکسازی بدن از صفرای زائد می‌‌تواند به کاهش زردی پوست نیز کمک کند.

* برای کنترل تولید صفرا، از خوردن غذاهای چرب و ادویه‌دار، انواع سس‌ها، سرخ کردنی‌ها، شکلات و غذاهای فست فود بپرهیزید.

* نوشیدن آب انار یا جوشانده‌ی عناب به پاکسازی و تصفیه‌ی خون در بدن کمک می‌کند. در زمان کدر شدن پوست باید یک رژیم سرشار از ویتامین و اسید‌های میوه استفاده شود. میوه‌ها و ویتامین‌های آن‌ها، نقش بسزایی در شفافیت پوست دارند.

نیک و نو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید