ماساژ سنگ داغ چیست و چه فوایدی دارد

0
681

ماساژ سنگ داغ نوعی روش ماساژ درمانی است که در آن یک متخصص درمانگر با استفاده از سنگ‌های داغ، بدن شما را ماساژ می‌دهد. در این روش سنگ‌ها بر روی قسمت‌های کلیدی ستون فقرات و ماهیچه‌های بدن قرار می‌گیرند. در این تکنیک از سنگ‌های داغی که مربوط به صدها سال قبل هستند استفاده می‌شود و با آنها میتوان عضله‌های گرفته را شل کرد. به همین دلیل است که تکنیک ماساژ سنگ داغ عاملی برای پیشگیری از درد و التهابات ماهیچه و عضله‌ها محسوب می‌شود.

ماساژ سنگ داغ

از نظر سنتی، سنگ هایی که در ماساژ سنگ داغ استفاده میشوند، سنگ های آتشفشانی سیاهی (basalt) هستند، که دارای سایز های مختلفی -از کوچک تا بزرگ- می باشند. این سنگ ها بطور طبیعی با حرکاتی که در دریاها و رودخانه ها داشته اند، نرم شده و دارای سطح صافی می باشند. شما همچنین می توانید نوعی از این سنگ های ماساژ را در چشمه های معدنی نیز پیدا کنید؛ اما برای لذت بردن و استفاده ی بهتر از این سنگ ها بهتر است یک متخصص ماساژ درمانی ماهر را پیدا کنید تا بتواند از آن ها به نحو احسنت استفاده کند.

تکنیک ماساژ سنگ داغ

تکنیک‌ها و ترفندهای ماساژ سنگ داغ بدین قرار است:

قدم اول: متخصصِ ماساژِ شما در طول ماساژ درمانی باید سنگ ها را در آب فرو برده و آن ها را گرم کند که این گرما از ۱۱۰ الی ۱۱۵ درجه ی فارنهایت (۴۳ الی ۴۶ درجه سانتی گراد) می تواند متغیر باشد.

قدم دوم: برای شروع کردن ماساژ، شما باید بر روی شکم بخوابید و ابتدا برای آرام کردن بدن یک ماساژ سوئدی سنتی به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه بر روی بدن شما انجام شود.

قدم سوم: پس از آن، متخصص باید سنگ ها را از آب بیرون آورده و عمل ماساژ را بر روی شما انجام دهد؛ بعلاوه برای عضلات بزرگ تر نیز باید از سنگ های بزرگتر، و برای نواحی حساس تر و پیچیده تر پشت بدن تان، باید از سنگ های کوچک تری استفاده شود.

قدم چهارم: هنگامی که سنگ ها سرد شدند، متخصص ممکن است یا آن ها را از بدن جدا کند و یا همه ی سنگ ها را با دقت بر روی ستون فقرات، کمر، شکم، دست و یا پنجه های شما قرار دهد تا جریان خون و آرامش بیشتری را به سمت بدن شما هدایت کند.

قدم پنجم: این مرحله احتمالا آخرین مرحله ی ماساژ درمانی می باشد، اما برخی به آرامی سنگ ها را یکی یکی از روی بدن بر می دارند که همین امر با یک ماساژ سنتی دیگر نیز همراه است و باعث شل شدن و تسکین بیشتر عضلات بدن می شود.

فواید ماساژ سنگ داغ

استفاده از تکنیک ماساژ سنگ داغ فواید بسیار زیادی دارد که به شرح زیر می باشند:

  • کشش و گرفتگی عضلات را تسکین می دهد.
  • استرس و تشویش را از بین می برد.
  • از سرطان جلوگیری می کند.
  • ایمنی بدن را افزایش می دهد.
  • خواب را بهبود می بخشد.
  • جریان خون را بهبود می بخشد.
  • سلامت ذهن را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ همچنین دارای چندین عوارض جانبی نیز می باشد که به شرح زیر هستند:

آزار پوست: احساس فشار و گرمایی که این سنگ ها دارند، برای هر فردی متفاوت است؛ بنابراین مدتی طول می کشد تا بدن به این عوامل سازگاری پیدا کند و این مسئله ممکن است کمی آزار دهنده باشد. سنگ های داغ می توانند پوست را بسوزانند؛ بنابراین باید در حین ماساژ دائما با متخصص خود در ارتباط باشید.

سایر عوارض: به دلیل تاثیرات که این تکنیک بر بدن انسان دارد، دریافت این ماساژ به برخی از افراد با شرایط خاص توصیه نمیشود. افرادی که به تومورهای سرطانی، دیابت، لختگی خون و خونریزی داخلی هستند، باید از دریافت این ماساژ خودداری کنند. همچنین این روش ماساژ به زنان باردار و افرادی که مشکلات قلبی دارند توصیه نمیشود.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید