ماساژ درمانی برای لاغری

0
388

بسیاری از متخصصان طب سنتی معتقدند برای حفظ تندرستی بدن و درمان بیماری‌ها علاوه بر نسخه‌های گیاهی، می‌توان از ماساژ درمانی نیز بهره گرفت. بقراط، پدر علم پزشکی نیز از ماساژ در معالجه بیمارانش استفاده می‌کرد و از آن زمان، ماساژ به عنوان یک شیوه درمانی برای رفع بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود و توانسته سلامتی و نشاط را برای بیماران به ارمغان بیاورد. در ادامه به ماساژ درمانی برای لاغری خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ماساژ درمانی برای لاغری

ماساژ عمومی با تمام بخش‌های بدن سر و کار دارد و سیستم عصبی بدن را ارتقا می‌دهد، بر تنفس تاثیر می‌گذارد و دفع مواد زائد و سمی را از طریق اندام‌های دفعی مختلف مانند ریه‌ها، پوست، کلیه‌ها و روده‌ها از بدن آسان می‌کند، اما جالب است بدانید ماساژ درمانی از جمله شیوه‌هایی است که در پیشگیری از ابتلا به چاقی نیز موثر است. به این معنی که افراد مختلف می‌توانند با دریافت ماساژ مناسب، از تجمع سلول‌های چربی در نقاط مستعد چاقی بدن خود پیشگیری و تناسب اندام‌شان را حفظ کنند. ماساژ شکلی از ورزش غیرفعال است و با افزایش حرارت موضعی موجب افزایش متابولیسم و سوخت و ساز عضو مورد نظر مانند پهلوها، ران‌ها و بازو شده و به این ترتیب موجب تسریع روند لاغری می‌شود.

ماساژ درمانی برای لاغری

به پشت دراز بکشید، کف هر دو دست را به طور کامل با کمک روغن چرب کرده و ماساژ پهلوها را شروع کنید. کف دست راست و سر انگشتان را روی پهلوی راست خود قرار داده و عضلات بدن را از بیرون به سمت ناف ماساژ دهید. این کار را به مدت پنج دقیقه با هر دو دست تکرار کنید. با رسیدن سر انگشتان دست راست به نزدیکی ناف، دست چپ را از پهلوها به سمت ناف حرکت دهید. این حرکت را با فشاری یکنواخت و به مدت پنج دقیقه تکرار کنید. پهلوی چپ را نیز با همان فشار و مدت زمان تعیین شده ماساژ دهید. این ماساژ با شکستن سلول‌های چربی و بالا بردن متابولیسم باعث پیشگیری از تجمع چربی‌ها و چاقی می‌شود.

پاها را لاغر کنید

در این مرحله به پهلوی راست دراز بکشید، کف دست‌ها را با روغن گیاهی آغشته کنید و از بخش پایینی ران نزدیک به زانو، به سمت بالای عضلات ران حرکت کنید. این ماساژ کمک می‌کند تا جریان گردش خون در عضلات ران بالا رفته و به این ترتیب با افزایش سوخت و ساز سلولی، سلولیت‌های چربی زودتر از بین بروند.

به مدت پنج دقیقه این ماساژ را تکرار کنید. پس از پایان ماساژ پای راست، پای چپ را ماساژ دهید. با کمک این تکنیک علاوه بر افزایش سوخت و ساز سلولی بسیاری از اخلاط ناسالم و سموم موجود در بدن را نیز برای دفع به سمت کلیه‌ها، روده‌ها و سطح پوست هدایت می‌کنید.

بازوها را ماساژ دهید

بازو یکی از مهمترین اعضای بدن بخصوص در خانم‌هاست و محل مناسبی برای انباشته شدن سلول‌های چربی است. تجمع سلول‌های چربی در بازو باعث چاق شدن آن می‌شود. برای درمان و پیشگیری از تجمع سلول‌های چربی با حرکت‌های دورانی روی عضله بازو از سمت آرنج به سمت شانه حرکت کنید. این تکنیک را پنج دقیقه روی عضلات بازو تکرار کرده و سعی کنید موجب افزایش حرارت و متابولیسم سلول‌های این ناحیه شوید. همین حرکت را در بازوی دست دیگر تکرار کنید.

به عضلات ران فرم دهید

به پشت بخوابید و این بار با کمک سرانگشتان دست خود، عضلات ران را از روی پا ماساژ دهید. سرانگشتان دست چپ را به روغن گیاهی آغشته کنید و روی ران، نزدیک به زانو بگذارید. سپس دست دیگر را روی دست چپ حائل کنید و با کمک فشار هر دو دست، با حرکت‌های دورانی عضلات ران را به سمت بالا فرم دهید. این کار علاوه بر شکل دهی به عضلات پا، به افزایش جریان گردش خون در پاها کمک می‌کند و موجب شکسته شدن و دفع سلول‌های چربی از این ناحیه می‌شود.

نکته‌های خواندنی

* ماساژ درمانی باید در محیطی آرام انجام شود تا جسم و روح شما بدون استرس آماده دریافت ماساژ باشد.

* هم زمان از روغن‌های گیاهی و موسیقی آرام‌بخش برای بهبود روند درمانی استفاده کنید.

* پس از پایان ماساژ به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دراز بکشید، سپس بلند شوید و یک دوش آب ولرم بگیرید

نیک و نو
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید