لیست غذاهای سالم که باید در سال جدید مصرف کنید

0
565

با شروع سال جدید بهترین کاری که می‌توانید بکنید این است که در رژیم غذایی خود تغییراتی را به وجود آورید و سعی کنید به جای مصرف غذاهای فرآوری شده و مضر، بیشتر به سمت غذاهای مفید و سالم بروید. برای اینکه بدانید کدام مواد غذایی بهترین انتخاب برای شما هستند و می‌توانید روی خواص و فواید آنها حساب باز کنید، پیشنهاد می‌کنیم که این نوشتار را تا انتها مطالعه کنید تا با لیست غذاهای سالم امسال آشنا شوید. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

لیست غذاهای سالم

یک مرکز تحویل غذا برای اولین بار در آمریکا به دلیل آن که مصرف فست فودهایی مانند همبرگر و پیتزا در بین مردم این کشور رواج پیدا کرده و به دنبال آن نه تنها بزرگسالان بلکه کودکان نیز به سمت این غذا‌ها و چاقی سوق داده شده اند، لیست موادغذایی سالم سال را ارائه کردند.

در لیست غذاهای سالم برای سال ۲۰۱۷ میلادی یا ۹۶ شمسی آووکادو در بالای لیست قرار دارد، این میوه به دلیل خواص فوق العاده به عنوان ماده غذایی محبوب و سالم در بیش از ۱۶ شهر در سراسر کشور امریکا انتخاب شده و به همین دلیل در لیست سال جدید جایگاه نخست را از آن خود کرده است.

کلم پیچ که در لیست سال قبل در رتبه دوم قرار داشت در لیست سال جدید جای خود را به یک سالاد ماهی مشهور مربوط به هاوایی که حاوی ماهی (تن یا قزل آلا یا انواع ماهی بر اساس ذائقه)، تربچه، خیارشور، بلغور و برنج قهوه‌ای است.

در جایگاه‌های بعدی سبزیجات سالمی که برای شما سلامتی را در سال جدید به ارمغان می‌آورند را مشاهده می‌کنید البته در جایگاه دهم توفو به عنوان یک غذای گوشتی مطرح شده، زیرا بسیاری از افراد و رستوران‌ها گوشت را به طور کامل از منو غذا خود حذف می‌کنند که این درست نیست، زیرا گوشت نیز به مقدار کم باید.

لیست غذاهای سالم سال ۹۶

آووکادو

سالاد ماهی

تربچه

خیار شور

خیار

کرفس

کلم پیچ

توفو

هویج

کلم بروکلی

مارچوبه

بلغور

نخود

کلم

نارگیل

برنج قهوه‌ای

 کلم بوک چوی

سوپ استخوان

لیست غذاهای سالم

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید