قهوه ارگانیک چه فوایدی دارد

0
496

قهوه ارگانیک نوعی از قهوه است که بدون استفاده از کودهای مصنوعی و یا آفت‌کش‌ها پرورش می‌یابد. قهوه ارگانیک در زمین‌هایی که به اندازۀ کافی برای سم‌زدایی خود وقت دارند، بدون کمک هیچ‌گونه ارگانیسم اصلاح‌شدۀ ژنتیکی و در نهایت بدون دخالت هرگونه مواد شیمیایی، پردازش شده و بسته بندی می‌گردد.

قهوه ارگانیک

فواید قهوه ارگانیک

ترکیبات قهوه ارگانیک برای سلامتی شما بسیار مفید هستند (به جز کافئین موجود در آن).  البته به این شرط که حاوی هیچ گونه پسماند سمی از کودهای مصنوعی، آفت کش ها، علف کش ها، طعم دهنده های مصنوعی و یا رنگ ها و نگهدارنده ها نباشد. بنابراین، با استفاده از قهوه ارگانیک، این مواد مضر نمی توانند، وارد بدن شما شوند. این در حالی است که قهوه غیر ارگانیک شامل برخی از مواد سمی است که برای بدن ما مضر هستند. اما این بدین معنا نیست که قهوه ارگانیک را میتوانید بدون محدودیت میل کنید.

سایر مزایا

مزایای دیگر قهوه ی ارگانیک به محیط زیست مربوط می شود. از آنجایی که هیچ گونه مواد شیمیایی در تولید، پردازش و بسته بندی آن دخالت ندارند؛ این قهوه باعث آلودگی محیط زیست نیز نخواهد شد. همچنین خطر مسموم شدن و کشته شدن حیوانات کوچک مانند پرندگان، جوندگان، و سنجاب ها نیز بر اثر این مواد شیمیایی وجود ندارد. بنابراین، این قهوه به حفظ محیط زیست و تعادل سالم آن نیز کمک زیادی می کند.

قهوه ارگانیک سبز

قهوه ی ارگانیک سبز، قهوه ی سبزی است که از گیاهان قهوه ای که به صورت زراعی رشد می کنند به دست می آید. این قهوه از دانه های قهوه ی خام که بو داده نیستند به دست می آید. هیچگونه مواد شیمیایی برای پردازش (تخمیر/شستشو و غیره) آن استفاده نمی شود. طعم قهوه ی ارگانیک سبز بستگی به خاک خوب، ارتفاع مناسب و آب و هوا دارد. این قهوه منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است و دارای اسید کلرژنیک نیز می باشد که گفته می شود در خنثی سازی رادیکال های آزاد بسیار موثر تر از آنتی اکسیدان ها در چای سبز عمل می کند. این قهوه متابولیسم بدن را افزایش می دهد و باعث تولید اسید کافئیک در بدن فرد می شود که در رفع خستگی موثر است. انواع مختلفی از آن وجود دارد مانند Blue Mountain Cenaproc، Colonial Caranavi، Peaberry،  Kenya AA، Tarrazu، Yirgacheffe، Antigua و Altura.

نحوۀ انتخاب و نگهداری قهوه ارگانیک

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بعد از خرید قهوه ی ارگانیک از آن ها پیروی کنید:

۱) اگر دانه ی آن را خریده اید، سعی کنید دقیقا قبل از جوشاندن، آن ها را آسیاب کنید تا بهترین طعم و بو را از آن ها بگیرید. فقط دانه های تازه را خریداری کنید و در صورت امکان آن ها را در خانه ی خود برشته کنید.

۲) همیشه از دانه هایی خریداری کنید که بر روی آن ها عبارت”۱۰۰٪ قهوه ی ارگانیک” نوشته شده باشد. به عباراتی مانند “ارگانیک” یا “حاوی ارگانیک” بسنده نکنید.

۳) یکنواخت بودن اندازه، شکل و رنگ دانه ها را بررسی کنید. داشتن دانه های بی رنگ، چروکیده و کوچکتر نشانگر کیفیت پایین محصول می باشد.

۴) تاریخ تولید، بسته بندی و تاریخ انقضا را بررسی کنید.

۵) قهوه، پودر قهوه و یا دانه های آن را در یخچال نگهداری نکنید.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید