قبل از یوگا این غذاها را مصرف نکنید

157

مربیان و اساتید یوگا معتقد هستند که خوردن غذا تا ۲ ساعت قبل از شروع تمرین یوگا ممنوع است. زیرا تمرینات یوگا شامل حالتهایی هستند که بدن در وضعیت‌هایی مانند معکوس بودن، چرخیدن و… قرار می‌گیرد، و این موضوع سبب میشود تا تمرکز جریان خون از دستگاه گوارش دور شده و فرآیند هضم غذا کند شود.

یوگا

اگر شما از آن دسته افراد هستید که سیستم سوخت و ساز سریعی دارید و ۲ ساعت گرسنگی زمان زیادی برایتان محسوب می‌شود ، در ادامه لیستی از غذاهایی که قبل از انجام تمرین یوگا نباید به هیچ وجه  مصرف شوند را برای شما آماده کرده‌ایم تا حداقل با پرهیز از این غذاها، از آسیب دیدن دستگاه گوارش خود جلوگیری کرده و همینطور تمرین موثرتری داشته باشید.

آجیل

اگرچه آجیل و به طور کلی مغزها، بسیار مغذی و مقوی هستند ولی مقادیر بالایی پروتئین و چربی را در خود نگه می‌دارند که همین موضوع هضم آنها را کمی دشوار کرده و جریان خون بیشتری را میطلبد. به جای مصرف آجیل قبل از تمرین یوگا، می‌توانید تعدادی تمشک تازه میل کنید که سرعت هضم بالایی دارند.

غذاهای سرخ شده

همه می‌دانیم که هضم مواد غذایی مانند سیب زمینی سرخ کرده و یا حلقه‌های پیاز سرخ شده بسیار زمان‌بر است، و بعد از مصرف آنها، ساعتها طول می‌کشد تا دوباره احساس گرسنگی کنید. به همین دلیل مصرف آنها قبل از یوگا نه تنها احساس ناراحتی در هنگام تمرین ایجاد می‌کند، بلکه برای سلامت دستگاه گوارش نیز مضر می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از تمرین خیار مصرف کنید.

همچنین بخوانید :  از ترشی میوه جات غافل نشوید

قبل از یوگا پنیر نخورید

پنیر، حتی از نوع گیاهی آن، میزان قابل توجهی پروتئین و چربی دارد که آن را به یک خوراکی دیر هضم تبدیل میکند. اگر می‌خواهید که هنگام تمرین یوگا، احساس سبکی داشته باشید، بهتر است دور پنیر را خط قرمز بکشید و شکلات تلخ (حداقل ۶۵ درصد) را جایگزین آن کنید تا علاوه بر احساس سبکی، انرژی بیشتری نیز داشته باشید.

گوشت قرمز و ماهی

همانطور که میدانید گوشت های سالم و ماهی، همگی پروتئین بالایی دارند و زمان زیادی از دستگاه گوارش را صرف هضم شدن می‌کنند. مصرف آنها قبل از تمرین باعث میشود که احساس سنگینی و تنبلی کنید. بهتر است به جای مصرف هر نوع گوشتی، تعدادی کراکر برنج یا چند قطعه سیب را جایگزین کنید.

آووکادو

اگرچه آووکادو یک سوپرفود (بسیار مغذی) محسوب میشود، اما میزان بالای چربی آن باعث میشود تا زمان زیادی را برای هضم شدن به خود اختصاص دهد، به همین علت مصرف آن قبل از تمرین توصیه نمیشود. به عنوان جایگزین میتوانید از برش‌های گریپ فروت، کرفس و یا سبزیجات بخارپز استفاده کنید.

مترجم: حسین حیدری – تیم ترجمه گیاه یاب

منبع: prevention.com

قبل از یوگا این غذاها را مصرف نکنید
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید