فواید گذاشتن پا در آب گرم

0
777

یکی از روش‌های ساده برای ریلکس کردن بعد از یک روز طولانی و خسته‌کننده، گذاشتن پا در آب گرم است. مطمئن باشید که با انجام اینکار احساس بهتری را تجربه خواهید کرد. گذاشتن پا در آب گرم همچنین به آبرسانی به پوست، تسکین عضلات و رفع درد‌ها کمک می‌کند. همچنین می‌توانید برای کاهش ورم و خطر ایجاد عفونت‌های باکتریایی در برش‌ها، تاول‌ها و زخم‌ها، پاها را درون محلول آب و نمک فرو کنید.

گذاشتن پا در آب گرم

فواید گذاشتن پا در آب گرم

کافیست یک لگن آب گرم را آماده کرده و پاهایتان را درون آب کنید. در همان لحظۀ اول که پاها را درون آب فرو می‌کنید، احساس بهتری پیدا خواهید کرد.  در ادامه برخی از فواید اینکار را بررسی می‌کنیم.

تقویت کلیه‌ها و خواب بهتر

با گذاشتن پاها در آب گرم، در حدود ساعت ۹ شب، می‌توانید به بهبود انرژی کلیه کمک کنید. مطالعات نشان می‌دهند که انرژی کلیه در این ساعات در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. با غوطه‌ور کردن پاها در آب، خون رگ‌ها را رقیق کرده و گردش خون در بدن را افزایش می‌دهید. این باعث می‌شود تا خستگی کمتر شده و بدن‌تان آرامش بیشتری پیدا کند. این موارد باعث میشوند تا خواب بهتری داشته باشید.

افزایش انرژی صبحگاهی

می‌توانید صبح پاهایتان را درون آب گرم غوطه‌ور کنید تا حسابی شارژ شوید! ممکن است خواب شب باعث خسته شدن‌تان گردد، زیرا تغییر موقعیت خواب می‌تواند گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد. گذاشتن پا در آب گرم و در هنگام صبح به افزایش گردش خون کمک کرده و در عین حال سیستم غدد درون‌ریز بدن را تنظیم می‌کند. اینکار همچنین باعث تقویت سیستم عصبی و آماده کردن بدن برای ادامۀ روز می‌شود.

مفید برای افراد مبتلا به آرتریت

مقداری فلفل سیاه و چوب‌های دارچین را به آب اضافه کرده و سپس پاها را درون آب فرو کنید تا درد آرتریت رفع گردد. علاوه بر این می‌توانید از ریشۀ تازۀ زنجبیل برای کاهش خطر ابتلا به سرماخوردگی نیز استفاده کنید.

استفاده از روغن‌های گیاهی

اضافه کردن روغن‌های گیاهی به آب می‌تواند فواید فراوانی را به همراه داشته باشد. کافیست چند قطره از یک روغن گیاهی خاص را درون آب ریخته و سپس پاهایتان را غوطه‌ور کنید.

  • روغن چوب سدر: حاوی خواص ضدعفونی‌کننده و ضدقارچ. موثر برای پای ورزشکاران و عفونت‌ها.
  • روغن سرو: دئودرانت طبیعی و حاوی خواص ضدعفونی‌کننده. موثر برای تاول و رفع بوی پا.
  • روغن میوه ارس: مفید برای رفع درد عضلانی و درد آرتریت
  • روغن اسطوخودوس: ضد درد طبیعی
  • روغن رزماری:خواص ضدعفونی‌کننده و مفید برای کاهش خستگی عضلات.
منبعnewhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید