فواید کیک بوکسینگ برای سلامتی

3
2379

ورزش کیک بوکسینگ به شما کمک می‌کند تا به تعادل، قدرت و چابکی دست پیدا کنید. متخصصین این ورزش باور دارند که تمام افراد در هر سنی می‌توانند از فواید کیک بوکسینگ بهره‌مند شوند.

کیک بوکسینگ

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تایم» برخلاف بسیاری از تمرینات ورزشی، کیک بوکسینگ بر حرکت‌های قدرتی تمرکز دارد. این ورزش به افراد مسن کمک می‌کند تا تعادل بهتری هنگام حرکت کردن داشته باشند و کمتر زمین بخورند. تمرینات کیک بوکسینگ شامل جلسات ۲-۳ دقیقه‌ای شدید است که می‌تواند شامل ضربه زدن با مشت به طور متوالی به کیسه بوکس و یا ضربه زدن با پا و زانوها به پدهایی باشد که توسط شخص دیگری نگه داشته شده‌اند. اگر به دنبال تمرین‌های HIIT (با شدت بالا) هستید، کیک بوکسینگ انتخاب خوبی است. تمرینات HIIT حتی تنها برای ۶۰ ثانیه می‌توانند در حد یک تمرین معمولی ۴۵ دقیقه‌ای تاثیر مثبت بر سلامت قلب و ریه‌ها داشته باشند.

کیک بوکسینگ روشی عالی برای سوزاندن کالری می‌باشد. انجام تمرینات ترکیبی شامل مشت زدن و لگد زدن می‌توانند در هر دقیقه ۸ کالری بسوزانند. این ورزش همچنین به بهبود هماهنگی اعضای بدن کمک می‌کند. بیماری MS نوعی عارضه است که به ارتباط ضعیف بین مغز و عضلات مرتبط است که می‌تواند در انجام فعالیت‌های بدنی مانند راه رفتن و حرف زدن مشکل ایجاد کند. مطالعات نشان می‌دهند که کیک بوکسینگ می‌تواند قدرت عصب‌های عضلانی را افزایش داده و با تقویت تعادل و تحرک به بیماران MS کمک کند.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ به تقویت دو نوع تعادل مورد نیاز بدن کمک می‌کند، تعادل پیش بینی و تعادل ری‌اکتیو. تعادل پیش بینی حالتی است که برای برطرف کردن یک نیاز از آن استفاده می‌کنید، به طور مثال وقتی سعی دارید از بالای کمد یا یخچال چیزی را بردارید. تعادل ری‌اکتیو بر هماهنگی بین ذهن و عضلات تمرکز دارد، به طور مثال وقتی در خیابان پایتان به یک شی برخورد می‌کند و سعی می‌کنید تعادل خود را حفظ کنید و زمین نخورید. یادگیری و تقویت این مهارت‌ها می‌تواند در دوران سالمندی بسیار برایتان مفید باشند.

کیک بوکسینگ نیز همانند تمام ورزش‌ها می‌تواند باعث آسیب دیدگی و مصدوم شدن گردد. اگر تازه‌کار هستید بهتر است آرام آرام این ورزش را وارد زندگی خود کنید و از تمرینات شدید در همان ابتدای راه خودداری کنید. همچنین بهترین کار این است که از یک مربی و متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا از بروز آسیب‌های احتمالی پیشگیری کنید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

3 ديدگاه

  1. باید ورزشی رفت که اگر قهرمان شدی بشناسنت مثل بوکس،کاراته،تکواندو.ولی کیک بوکسینگ کار هارو هیچکس نمیشناسه

    • دقیقا همینه اما هیجان کیک بوکسینگ خیلی عالیه اما به دلیل اینکه بدون لباس هست و خیلی خشن تولیزیون پخش نمیکنه و کمی ناشناختس

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید