فواید و مضرات آب گازدار

0
1502

مصرف آب گازدار میان مردم رواج پیدا کرده و بسیاری برای رفع عطش از آب گازدار استفاده می کنند. البته شایعاتی وجود دارند که این نوع آب را برای سلامتی مضر میدانند. در این مطلب ترکیبات آب گازدار را بررسی میکنیم تا بهتر با آن آشنا شوید.

آب گازدار

آب گازدار چیست؟

آب گازدار یا آب کربناته آبی است که در آن کربن دی‌اکسید، تحت فشار حل شده باشد. آب گـازدار یکی از مواد اولیه برای ساخت نوشابه‌های گازدار است.

نظر پزشکان

پزشکان متخصص بر این عقیده اند که افرادی که دچار ناراحتی های معده نظیر رفلاکس، زخم معده و یا سوزش سر دل هستند بهتر است از این نوع آبها استفاده نکنند زیرا گاز کربنیک موجود در این آبها موجب بیشتر شدن ناراحتی معده می شود.
دکتر “روشندل” متخصص تغذیه ، آب گـازدار را همان آب می داند که به آن اندکی گازکربنیک افزوده شده است و هنگام بازکردن در بطری از آن خارج می شود لذا مصرف این آب برای رفع عطش به مراتب مفید تر از آب میوه های قنددار است و از بروز مشکلاتی نظیر چاقی جلوگیری می کند.
علی رغم اینکه آب گازدار برای رفع عطش توصیه می شود اما اغلب دندانپزشکان، اسیدی بودن این نوع نوشیدنی ها و اثر آنها بر پوسیدگی دندان ها را از جمله مضرات آب های گازدار عنوان کرده و خواستار عدم مصرف آن هستند.

مراقب باشید

مصرف بیش از حد این نوع نوشیدنی هم در دراز مدت موجب آسیب به استخوانها و دندانهایتان می شودو پوکی استخوان هم از عوارض استفاده بیش از حد از نوشابه های گاز دار است. چون باعث می شوند کلسیم در بدنتان جذب نشود.


گردآوری توسط گیاه یاب

منابع:

wikipedia.org , mashreghnews.ir , hidoctor.ir

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید