فواید ورزش قایقرانی

0
848

قایقرانی یکی از آرامش‌بخش‌ترین ورزش‌ها است، مخصوصا اگر آن را صبح زود که آب آرام است انجام دهید. ورزش قایقرانی بسیار برای سلامتی بدن مفید است و می‌توان آن را به صورت انفرادی یا تیمی انجام داد. وقتی که تکنیک‌های مناسبِ این ورزش را یاد بگیرید، می‌تواند از فواید بی‌نظیرش بهره‌مند شوید. با گیاه یاب همراه باشید تا نگاهی به فواید ورزش قایقرانی بی‌اندازیم.

ورزش قایقرانی

ترکیب بدنی سالم

ورزش قایقرانی می‌تواند تعادلِ سالمی را میانِ حجم چربی و حجم بدون چربی در بدن برقرار کند. اگر میزان چربی بدن‌تان زیاد است، قایقرانی روشی عالی برای سوزاندن این چربی می‌باشد. یک ساعت قایقرانی می‌تواند تا ۶۰۰ کالری بسوزاند.

بهبود دستگاه قلبی – تنفسی

ورزش قایقرانی توانایی ریه‌ها را برای تامین اکسیژنِ مورد نیاز خون، قلب و سایر قسمت‌های بدن افزایش می‌دهد. ضعیف بودن دستگاه قلبی – تنفسی ارتباط نزدیکی با ابتلا به بیماری قلبی دارد. کافیست روزانه ۳۰ دقیقه زمان خود را به قایقرانی اختصاص دهید. این ورزش را می‌توانید درون یک قایق و بر روی آب یا در باشگاه و با استفاده از دستگاه قایقی انجام دهید.

فشار کم، نتایج عالی

در ورزش قایقرانی تمام قسمت‌های بدن از پاها گرفته تا کمر و بازوها درگیر می‌شوند. همچنین این ورزش فشار زیادی به بدن وارد نمی‌کند و اگر آن را صحیح انجام دهید، احتمال مصدومیت در این ورزش بسیار کم می‌باشد.

کاهش وزن

قایقران‌های رقابتی تقریبا دو برابر دونده‌ها کالری می‌سوزانند. اما چون این ورزش فشار کمی به بدن وارد می‌کند، خستگی و فشار وارد شده بر مفاصل در دویدن را شامل نمی‌شود. این ورزش همچنین به تقویت بالاتنه و عضلات اصلی بدن کمک می‌کند.

سایر فواید ورزش قایقرانی

  • مفید برای قلب
  • افزایش قدرت عضلات
  • کاهش استرس
  • استوار کردن بدن
  • بهبود حرکت عضلات و مفاصل
  • یک تمرین کامل برای تمام قسمت‌های بدن

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید