فواید ماهی باراموندی برای بدن

0
767

ماهی باراموندی بزرگ بوده، گوشت سفید رنگ و طعم ملایمی دارد. این ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳، چربی‌های سالم، پروتئین، ویتامین دی، ویتامین آ، سدیم و پتاسیم است. محتوای مواد شیمیایی مضر نظیر جیوه در ماهی باراموندی نسبتاً کم است. در ادامه به فواید ماهی باراموندی می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

ماهی باراموندی

سطوح کم جیوه

باراموندی برای زنده ماندن پلانکتون می‌خورد، در حالی که سایر ماهی از ماهی‌های کوچکتر تغذیه می‌کنند. این باعث میشود تا باراموندی گزینهٔ سالمتری برای علاقه‌مندان به غذاهای دریایی باشد، زیرا سطوح جیوه در این ماهی بسیار پایین است.

پیشگیری از سرطان

سطح اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی باراموندی بسیار بالا است که برای ما مفید است، زیرا بدن برای عملرد مناسب، به مقادیر مشخصی از کلسترول خوب یا HDL نیاز دارد.

همچنین اسیدهای چرب امگا ۳ به طور مستقیم با کاهش خطر سرطان در ارتباطند.

کاهش وزن

محتوای چربی ماهی باراموندی نسبت به سایر ماهی‌ها، مانند سالمون، تقریبا نصف است. باراموندی در عین حال مقادیر کافی از مواد مغذی نظیر پروتئین و مواد معدنی را فراهم می‌کند. این برای کسانی که به دنبال کاهش وزن و دوری از گوشت قرمز هستند، بسیار مهم است.

سلامت قلب

این ماهی تعادل قابل توجهی بین اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ دارد. در واقع باراموندی به برقراری تعادل کلسترول کمک کرده و در نتیجه از تصلب شرایین، چاقی و بیماری‌های قلبی – عروقی جلوگیری می‌کند.

سلامت مغز

سطوح بالای اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی باراموندی آن را به گزینه‌ای عالی برای مغز و حفظ سلامت آن تبدیل کرده‌اند.

پیشگیری از دیابت

هر وعده از ماهی باراموندی حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است. پروتئین‌های گیاهی و به طور کلی پروتئین‌هایی که از گوشت قرمز نیستند، به تازگی ارتباط‌شان با کاهش خطر دیابت ثابت شده است.

تقویت استخوان‌ها

بسیاری از گونه‌های ماهی، باراموندی نیز حاوی سطوح بالایی از سلنیوم، روی، کلسیم، منیزیم و مواد معدنی است که بدن برای محافظت از استخوان‌ها به آنها نیاز دارد.

سایر فواید ماهی باراموندی

  • بهبود قدرت بینایی
  • اطمینان از رشد مطلوب
منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید