فواید ماساژ درمانی از نگاه طب سنتی

0
445

ماساژ درمانی یکی از شیوه های درمانگر طب سنتی محسوب می شود  که برای نقاط مختلف بدن به کار می رود و فواید بسیاری دارد. نکته ی مهم این جاست  که بسیاری از افراد، ماساژ را مختص کمر و شانه ها می دانند درحالی که ماساژ نقاط دیگر بدن نیز برای ایجاد آرامش و از بین بردن تنش های ذهنی مفید است. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

ماساژ درمانی

ماساژ انواع مختلف دارد و می تواند به دستور پزشک و برای درمان انجام شود یا برای ایجاد آرامش و از بین بردن خستگی های روزانه، کاهش دردهای ناشی از خشکی بدن، مقابله با استرس و حتی کاهش تجمع مایعات در بدن باشد. برای انجام این ماساژ و داشتن احساس آرامش باید پنج نقطه از بدن را ماساژ دهید.

ماساژ سر

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که در پایان روز به دلیل فعالیت های روزمره ی زیاد و خستگی ناشی از آن دچار سردرد، استرس و اضطراب می شوید ، پیشنهاد می کنیم ماساژ سر و جمجه را امتحان کنید. زیرا به دلیل تحریک جریان خون باعث آرامش و استراحت عضلات ناحیه سر و احساسی خویشاوندی می شود. ماساژ نقطه ی بالا ی سر (بین ابروها و بالای جمجمه) برای افراد دارای مشاغل فکری و نیازمند تمرکز زیاد یا افرادی که ساعت زیادی با رایانه کار می کنند، مفید است. این نوع ماساژ همچین به بهبود کیفیت خواب کمک زیادی می کند.

گوش ها

آلودگی صوتی در طول روز می تواند تمرکز ذهنی و آرامش روحی شما را از بین ببرد و باعث بروز استرس و اضطراب های بی دلیل شودو برای به دست آوردن آرامش روح و روان و رهایی از افکار منفی نیاز به سکوت دارید. این سکوت و افزایش انرژی مغز با ماساژ دادن گوش ها و نرمه ی آن ها را در جهت عقربه های ساعت با حرکات دورانی ماساژ دهید.

ماساژ درمانی صورت

بیشتر افراد ماساژ صورت را برای حفظ زیبایی و جوانسازی پوست مفید می دانند اما باید بدانید این ماساژ باعث احساس آرامش فکری می شود و می تواند خوابی راحت را به ارمغان بیاورد. شما می توانید برای رهایی از فشار های روحی — روانی، شقیقه ها و اطراف چشم را دورانی و به آهستگی ماساژ دهید.

نوک انگشتان

نوک انگشتان های شما حاوی پایانه های عصبی زیادی است، به همین دلیل از حساس ترین نقاط بدن تان محصوب می شوند و ماساژ آن ها تاثیر زیادی در آرامش کل بدن دارد این نوع ماساژ برای افرادی که در طول روز بیشتر با دست های خود کار می کنند (مانند تایپیست ها) بسیار مفید است. شما می توانید قبل از خواب به مدت ۱۰ دقیقه، نوک انگشت های خود را به آرامی ماساژ دهید.

فواید ماساژ درمانی برای پاها

معمولا ماساژ درمانی تا کمر و دنبالچه انجام می شود، اما باید بدانید که ماساژ پاها به خصوص ران ها نیز علاوه برا ایجاد آرامش به پیشگیری از برخی دردهای ناشی از شستن های طولانی مدت کمک زیادی می کند، بنابراین قبل از خواب در وضیعیت راحتی بنشینید و این نقاط از بدن تان را به آرامی ماساژ بدهید.

نیک‌ونو
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید