فواید طب سوزنی برای کاهش درد

0
359

طب سوزنی یکی از روش‌های درمانی بسیار قدیمی می‌باشد که ابتدا در کشور چین توسط طبیب‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا از طب سوزنی بعنوان یک روش درمانی موثر بهره گرفته می‌شود. جالب است بدانید که محققان به تازگی دریافته‌اند طب سوزنی برای کاهش درد نیز می‌تواند مفید باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

طب سوزنی برای کاهش درد

متخصصان علوم پزشکی در یک آزمایش جدید به ارزیابی دقیق‌تر چرایی تاثیرگذار بودن طب سوزنی برای کاهش درد پرداخته‌اند.

مطالعات انجام شده در گذشته نتایج مختلفی را به همراه داشته و دستورالعمل‌های بالینی برای استفاده از این روش مغایر با هم بوده است. در این بررسی متخصصان و پزشکان آمریکایی به بررسی این موضوع پرداختند که چرا مطالعات گذشته در مورد طب سوزنی مورد اختلاف بوده است.

در این بررسی از وسیله‌ای استفاده شد که به محققان اجازه داد تا نمونه‌هایی از مولکول‌های انسانی از پوست را برداشته تا بتوانند به کمک آن تاثیر طب سوزنی را ارزیابی کنند.

در این آزمایش متخصصان به دنبال آن بودند که تاثیر طب سوزنی در آزادسازی “نیتریک اکسید” بر روی پوست را بررسی کنند.

به گفته آنها “نیتریک اکسید” جریان خون را افزایش می‌دهد که عامل انتشار مواد تسکین‌دهنده است و باعث می‌شود پوست گرم شود و تاثیر درمانی طب سوزنی افزایش یابد.

با این حال متخصصان معتقدند که انجام مطالعات بیشتر برای مشخص شدن جزئیات این فرآیند و کشف مکانیزم دقیق اثرگذاری طب سوزنی ضروری است.

ایسنا
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید