فواید زرده تخم مرغ برای موی سر

0
694

زرده تخم مرغ یک مادۀ غذایی مغذی است که مصرف متعادل آن می‌تواند فواید فراوانی برای بدن داشته باشد. اما آیا می‌دانستید که استفاده از زرده تخم‌مرغ به صورت موضعی بر روی مو نیز می‌تواند باعث بهبود یافتن شرایط موها و تقویت آنها شود. در این مطلب به بررسی فواید زرده تخم مرغ برای موی سر می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

زرده تخم مرغ برای موی سر

تقویت رشد مو

یکی از زرده تخم مرغ برای موی سر ، تقویت رشد آن است. پروتئین یکی از مواد مغذی موجود در زرده تخم مرغ است که برای رشد مو بسیار خوب است. پروتئین آن چیزی است که برای باززایی سریع سلول های بدن به آن نیاز دارید. این باززایی شامل رشد سریع مو نیز خواهد بود.

جلوگیری از شکستگی مو

استفاده از محصولات مراقبت و درمان مصنوعی ممکن است به پاکسازی موی شما کمک کنند. با این وجود، این کار می تواند چربی طبیعی مو را طی استفاده از بین ببرد. در نتیجه، مو خشک و ضعیف می شود. در این شرایط مو نسبت به شکستگی نیز مستعدتر می شود. در این مورد، استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان یک نرم کننده یا ماسک مو امکان احیای چربی طبیعی مو و پوست سر را فراهم می کند. به بیان دیگر، استفاده از زرده تخم مرغ روی مو به پیشگیری از ریزش موی ناشی از شکستگی کمک خواهد کرد.

درمان ریزش مو

پروتئین برای مو خوب است. تخم مرغ از محتوای پروتئین بالایی برخوردار است. استفاده از زرده تخم مرغ روی مو و افزودن برخی مواد مفید دیگر به آن یک ترکیب فوق العاده را برای تقویت موی سر شکل خواهد داد. رطوبت مورد نیاز مو و پوست سر از این طریق تامین می شود. این فرآیند مو را با مواد مغذی تغذیه می کند. افزون بر این، ریشه های مو تقویت خواهند شد.

پیشگیری از سفیدی زودرس مو

ترکیب زرده تخم مرغ و روغن های طبیعی، مانند روغن نارگیل، گزینه خوبی برای تقویت رنگ طبیعی مو است. جدا از ترکیب زرده تخم مرغ و روغن نارگیل شما می توانید از فواید برگ های کاری و روغن نارگیل برای موی سفید بهره ببرید. این ترکیب ها از سفید شدن زودرس مو نیز پیشگیری می کنند. سفید شدن زودرس مو گاهی اوقات در افرادی که با مشکلات تغذیه ای مواجه هستند و یا بیش از حد از محصولات رنگ مو استفاده می کنند، رخ می دهد.

درخشندگی موها

جدا از نرم کردن مو، زرده تخم مرغ می تواند درخشش بیشتری نیز به موی سر شما ببخشد. استفاده از زرده تخم مرغ به عنوان نرم کننده و ماسک مو به احیای درخشش طبیعی مو کمک خواهد کرد. همچنین، شما می توانید مقداری روغن زیتون فوق بکر را با زرده تخم مرغ ترکیب کنید تا هرچه بیشتر موهای خود را تغذیه و درخشان سازید.

روش استفاده از زرده تخم مرغ برای موی سر

چگونگی استفاده از زرده تخم مرغ برای موی سر ممکن است با توجه به انواع مو و شرایط آنها متفاوت باشد. در ادامه چگونگی استفاده از زرده تخم مرغ برای برخی شرایط مو ارائه شده است.

زرده تخم مرغ برای موی سر خشک و معمولی:

موی خشک بسیار مستعد شکستگی و فرخوردگی است. پیش از بروز این مشکلات، استفاده از زرده تخم مرغ می تواند بهترین راه حل باشد. از این رو، آنچه نیاز دارید شامل موارد زیر می شود:

-دو عدد تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، و نصف فنجان آب.

-تمام مواد را در یک کاسه ریخته و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید.

-این ترکیب را با استفاده از دو انگشت دست روی پوست سر خود بمالید. اطمینان حاصل کنید که ترکیب تمام پوست سر را فرا گرفته باشد.

-یک کلاه پلاستیکی مخصوص حمام را روی سر خود گذاشته و اجازه دهید ۲۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند.

-سپس ماسک مو خود را با آب شستشو دهید.

زرده تخم مرغ برای موی سر چرب:

-هنگام استفاده از زرده تخم مرغ برای موی چرب باید به میزان رطوبت توجه داشته باشید.

-اندکی آب لیمو به یک زرده تخم مرغ اضافه کنید.

-لیمو به از بین بردن چربی اضافی کمک خواهد کرد.

-مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید. سپس، این ترکیب را روی تمام تارهای مو بمالید.

-یک کلاه پلاستیکی مخصوص حمام را روی سر خود قرار داده و اجازه دهید ۱۵ دقیقه به همین حالت باقی بماند.

-سپس موها را آبکشی کنید.

-پس از آن، سر خود را با شامپو شستشو دهید.

بهتر است این ترکیب روی مو و نه پوست سر استفاده شود، زیرا زرده تخم مرغ پوست سر را چرب‌تر می کند. در صورت تمایل می توانید از آب سیب نیز به جای آب لیمو استفاده کنید.

نکته ای که باید در زمینه استفاده از زرده تخم مرغ برای موی سر مد نظر قرار دهید این است که مقدار آن باید مطابق با طول و ضخامت موی شما باشد. به طور کلی، این درمان خانگی بی خطر و موثر است، از این رو می توانید دو بار در هفته از آن استفاده کنید.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید