فواید رژیم آب درمانی

0
304

آب ضروری‌ترین نوشیدنی برای ما انسان‌هاست، زیرا تقریبا دو سوم از بدن ما از آب تشکیل شده است. سلول‌ها و اعضای مختلف بدن برای عملکرد مناسب و مطلوب به آب نیازمند هستند. از این جهت باید همیشه به میزان دریافت آب توجه داشته باشید و آب مورد نیاز بدن را در طول روز تامین کنید. در این نوشتار به بررسی فواید رژیم آب درمانی می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رژیم آب درمانی

فواید رژیم آب درمانی برای ذهن

زمانی که فردی به مدت ۳۰ روز به طور مداوم و پی در پی روزی ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشد عملکرد شناختی مغز تا ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، زیرا مغز یکی از اندام‌هایی به حساب می‌آید برای کارایی بهتر نیازمند اکسیژن بیشتری است که آب اصلی ترین منبع برای تامین اکسیژن مغز شناخته می‌شود.

پوست سالم

مصرف آب در طول روز باعث می‌شود که روند پیری پوست را کاهش دهد، زیرا با مرطوب نگه داشتن پوست بدن باعث نرمی، لطافت، درخشانی و از بین بردن چروک پوست می‌شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

یک ضرب المثل اسلواکی می‌گوید: “آب خالص اولین و اصلی‌ترین دارو در جهان است. ” آب به عنوان کاتالیزور برای تجدید عملکرد بدن عمل می‌کند، همچنین مصرف مقادیر کافی آب عملکرد کبد و کلیه را بهبود می‌بخشد و باعث خنثی کردن سطوح pH، تقویت ایمنی بدن در برابر سنگ کلیه و مدیریت درد (درد‌های بدن و سردرد) نیز می‌شود.

تقویت استخوان‌ها

آب به بازسازی غضروف کمک می‌کند و باعث کاهش آسیب‌های مفصلی ناشی از فشار می‌شود.

چربی سوزی

هنگامی که ۳۰ روز پشت سرم هم به میزان ۸ تا ۱۰ لیوان آب می‌خورید، بدن شما سم‌های مضر و ضایعات را از اندام‌های حیاتی خود حذف می‌کند و این باعث می‌شود که بدن شما پاک شود و به چربی شکم کمک کند.

افزایش سوخت و ساز

مصرف میزان تعیین شده‌ای از آب در طول روز باعث می‌شود که سوخت و ساز بدن را تا ۲۴ درصد افزایش دهد.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید