فواید تمر هندی

0
556

فواید تمر هندی برای سلامتی مورد مطالعه‌های فراوانی قرار گرفته و خواص آن شامل کاهش التهاب در سرتاسر بدن، بهبود سلامتی چشم، افزایش سلامت تنفس، التیام مشکلات پوستی، کمک کردن به سیستم گوارشی،کمک به التیام درد، افزایش سیستم ایمنی بدن، کاهش تب، پایین آوردن کلسترول به منظور بهبود بخشیدن به سیستم قلبی و عروقی، درمان بواسیر، جلوگیری از سرطان و حتی محافظت از کودکان در برابر انگل ها و کرم ها می‌باشد.

فواید تمر هندی

تمر هندی چیست؟

تمرهندی یک میوه ی خوشمزه و شیرین است که موارد استفاده ی متعددی از اهداف پزشکی گرفته تا پخت و پزرا دارد.

درخت تمر هندی یک درخت بوته مانند با اندازه ی متوسط و برگهای همیشه سبز است و میوه ی آن در پوسته های محافظ به شکل کشیده و قهوه ای رنگ،رشد میکند.در داخل این پوسته جسم چسبناک،گوشت مانند و آبدار است که همان میوه ی تمرهندی است.این قسمت میوه همان مزه و قوت غذایی آن است.

این میوه مزه ی شیرین و شوری دارد،و مردم یا درهمان دفعه ی اول مزه کردن از آن خوششان می آید یا با مزاج آنها سازگاری ندارد.

فواید تمر هندی

تمرهندی به دلیل فواید غذایی این میوه یک کالای بسیار با ارزش در جهان به حساب می آید.

این میوهسرشاراز ویتامین C،ویتامین E، ویتامین های گروه B، کلسیم، آهن، فسفر، منگنر، پتاسیم و فیبر رژیمی هستند. همچنین چند ترکیب ارگانیک در آن وجود دارد که این میوه را به یک آنتی اکسیدان و ضد التهاب قوی تبدیل میکند.

فواید تمرهندی در پایین به صورت کامل توضیح داده شده:

سلامت گوارشی

تمرهندی احتمالا به دلیل فیبر موجود در آن، به مدت طولانی به عنوان یک ملین طبیعی در نظر گرفته شده است. خوردن تمرهندی به عنوان یک میوه یا چاشنی غذایی میتواند میزان کارایی سیستم گوارشی شما را افزایش دهد. در این حال فیبر موجود در تمر هندی میتواند حجم مدفوع را افزایش دهد و باعث عبور راحت تر مدفوع از داخل ماهیچه های روده شود. علاوه بر آن تمر هندی یک ماده ی بیولوژیکی است، به این معنی که فعالیتی مانند فعالیت صفرا را شبیه سازی میکند که میتواند باعث حل شدن سریعتر غذا شود، علاوه بر آن فیبر موجود در آن، اسید های معده را شبیه سازی میکند که باعث سرعت بخشیدن به هضم غذا میشود.

تمام این ها در کنار یکدیگر به این معنی است که مواد خوراکی از میان عضلات روده ی شما سریع تر عبور میکنند، و اگر شما از یبوست رنج می برید، حتما تمرهندی را به عنوان یک ملین قوی مصرف کنید.

همچنین فیبر میتواند باعث جلوگیری از شل بودن مدفوع شود.  مطالعات نشان داده که تمر هندی میتواند در برابر اسهال شدید نیز موثر باشد.

سلامت قلب

مطالعات انجام شده روی تمر هندی نشان داده است که این میوه میتواند در کاهش فشار خون و کلسترول خون نیز موثر باشد.

 فیبر موجود در تمر هندی مطمئنا با کاهش کلسترول ارتباط دارد، چرا که تمر هندی به دلیل دور نگه داشتن کلسترول بد از رگها و شرایین معروف شده است.

پتاسیم موجود در تمرهندی میتواند عامل کاهش فشار خون باشد. پتاسیم به عنوان محرک عصبی رگها شناخته میشود که باعث کاهش فشار در سیستم قلبی عروقی میشود.

میزان قابل توجه ویتامین C موجود در تمرهندی هم میتواند به این موضوع مربوط باشد. بعلاوه، ویتامین C یک ترکیب آنتی اکسیدان است که میتواند باعث کاهش تاثیر رادیکالهای آزاد و مواد زائد موجود برسوخت و ساز بافت سلولی باشد که به بیماری های قلبی و تعداد دیگری از مشکلات قلبی مرتبط هستند.

فواید تمر هندی

بهبود جریان خون

تمرهندی یک منبع بسیار خوب آهن است، و یک بار مصرف آن بیش از ۱۰ درصد نیاز روزانه بدن شما به آهن را فراهم  میکند. یک غذای سالم دارای آهن میتواند تعداد سلول های قرمز در بدن را تضمین کند، که این امر باعث اطمینان از رسیدن اکسیژن کافی به اندام هایی است که برای درست کار کردن به اکسیژن نیاز دارند. همچنین کمبود آهن باعث ایجاد کم خونی میشود، که خود می تواند دلیل خستگی، سردرد، اختلالات شناختی و مشکلات معده باشد. بنابراین از فواید تمر هندی برای درمان کم خونی میتوانید استفاده کنید.

فواید تمر هندی برای عملکرد عصبی

یکی از قابل توجه ترین عناصر تمرهندی ویتامین های گروه B هستند، تیامین یکی از مهمترین ویتامین های این خانواده است که در تمرهندی به وفور وجود دارد. تیامین عامل بهبود عملکرد عصبی و همینطور رشد عضلانی است که کمک می کند فعال باشید، بهتر واکنش نشان دهید و قوی بمانید.

کمک به کاهش وزن

یکی از ترکیبات منحصر به فرد تمرهندی که میتواند از آن استخراج شود یا به عنوان چاشنی استفاده شود، هیدروکسی تریک اسید (HCA ) نامیده میشود. HCA باعث کاهش وزن می شود زیرا آنزیمی که باعث ذخیره ی چربی در بدن میشود را مهار میکند. علاوه بر این تمرهندی با افزایش سرتونین -انتقال دهنده عصبی- به عنوان سرکوب کننده اشتها عمل می کند.

تحقیقات بر روی مناطق مربوطه هنوز ادامه دارد اما تمرهندی نشانه های امیدوارکننده ای به عنوان یک مکمل کاهش وزن از خود نشان داده است.

موارد احتیاط

نگرانی اصلی این است که تمرهندی فشار خون را پایین می آورد و رقیق کننده ی خون است، در این صورت اگر جایی از بدن زخم شود جلوگیری از کاهش خونریزی ممکن است کمی مشکل باشد.

اگر شما از آسپرین یا دیگر رقیق کننده های خون استفاده میکنید، مراقب خوردن بیش از حد تمرهندی باشید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید