فواید تخم مرغ برای کودکان

0
237

همانطور که میدانید تخم مرغ از پرمصرف‌ترین مواد غذایی در سراسر جهان میباشد و بسیاری از مردم در وعده های مختلف از آن استفاده میکنند. تخم مرغ منبع بسیار خوبی از پروتئین و آمینواسیدهای ضروری میباشد که میتواند گزینه‌ای عالی برای یک رژیم غذایی سالم محسوب شود. اما فواید تخم مرغ برای کودکان به چه صورت است؟ در این مطلب ما سعی کرده ایم تا شما را بیشتر با فواید تخم مرغ برای کودکان آشنا کنیم. با گیاه یاب همراه باشید.

فواید تخم مرغ برای کودکان

فواید تخم مرغ برای کودکان

بنابر پژوهش های پیشین که مولفان مطالعه به آن اشاره داشته اند، تغذیه کودکان با تخم مرغ الگوهای رشد کلی را بهبود می بخشد و از رشد ناقص پیشگیری می کند. از این رو، آشکار است که تخم مرغ حاوی مواد مغذی مهمی برای رشد کودکان است. مطالعه اخیر نشان می دهد که بخش قابل توجهی از فواید مصرف تخم مرغ برای رشد کودکان به واسطه این دو ماده مغذی شکل می گیرند.

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن ۱۶۳ کودک را به مدت چندین سال زیر نظر داشتند. نیمی از این کودکان هر روز یک تخم مرغ مصرف می کردند، در شرایطی که نیمی دیگر این کار را انجام نمی دادند. البته رژیم غذایی آنها عادی و مغذی بود.

آزمایش های خون نشان داد سطوح کولین و DHA در کودکانی که تخم مرغ مصرف می کردند به طور قابل توجهی بالاتر بوده است. از آنجایی که این مواد مغذی نقشی کلیدی در رشد و عملکرد مغز ایفا می کنند، این مطالعه نشان می دهد که والدین باید تخم مرغ بیشتری را به رژیم غذایی کودکان خون اضافه کنند یا این مواد مغذی را از منابع غذایی دیگر تامین کنند.

تخم مرغ اسیدهای چرب ضروری، پروتئین ها، کولین، ویتامین های A و B12، سلنیم، و دیگر مواد مغذی مهم را در سطوحی بالاتر یا برابر با دیگر محصولات غذایی حیوانی ارائه می کند در شرایطی که نسبت به آنها مقرون به صرفه‌تر است.

عصر ایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید