فواید آلوئه ورا برای لاغری

0
565

به آلوئه ورا گیاه معجزه‌گر می‌گویند. شما میتوانید با استفاده از آب آلوئه ورا به روند کاهش وزن‌تان کمک بزرگی کرده و همچنین از سایر خواص این گیاه بهره‌مند شوید. با گیاه یاب همراه باشید تا به بررسی فواید آلوئه ورا برای لاغری بپردازیم.

آلوئه ورا برای لاغری

سم‌زدایی طبیعی

آلوئه ورا منبع بسیار خوبی از پلی‌ساکاریدها و آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمند است که سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از رشد رادیکال‌های آزاد در بدن جلوگیری می‌کند. برای کاهش وزن سالم، داشتن یک بدن پاک ضروری است.

افزایش سوخت‌وساز بدن

این گیاه اثرات مثبتی بر روی دستگاه گوارش میگذارد و موجبِ افزایش سوخت و ساز میگردد. مصرف منظم آب آلوئه ورا به افزایش نرخ سوخت و ساز کمک کرده و مشکلاتی نظیر رفلاکس اسید معده، زخم‌های معده و… را تسکین می‌دهد. در پی این اتفاقات، سرعت سوختن کالری در بدن افزایش می‌یابد و روند کاهش وزن سریعتر پیش می‌رود.

لمین طبیعی

آلوئه ورا یک لمین معروف و شناخته شده است. مصرف روزانه آب آلوئه ورا میتواند باعث بهبود هضم شود. هضم سالم در بدن، عملکرد مطلوب روده بزرگ، تمیزی روده و معده‌ای سالم را به همراه دارد. روزتان را با یک لیوان آب آلوئه ورا آغاز کنید یا آن را قبل از ورزش کردن مصرف کنید.

پیشگیری از پرخوری

آلوئه ورا می‌تواند سطوح گلوکز را در جریان خون کاهش دهد که تجمع چربی را از طریق کاهش نرخ جذب قند، محدود می‌کند. این گیاه همچنین بدن را برای مدتی طولانی سیر نگه می‌دارد و از پرخوری جلوگیری می‌کند.

علاوه بر تمام این موارد، آلوئه ورا حاوی مقادیر کافی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب است. این گیاه می‌تواند نیازهای روزانۀ شما به این مواد ضروری را – حتی در حالی که رژیم لاغری دارید – تامین کند.

نحوه خارج کردن عصاره آب آلوئه ورا

اگر می‌خواهید آب آلوئه ورا را به منظور کاهش وزن مصرف کنید، اما طرز تهیه آن را نمی‌دانید، به هیچ‌وجه نگران نباشید. شما می‌توانید این عصاره را به راحتی در منزل بدست آورید.

برای تهیه آب آلوئه ورا، به برگ‌های تازۀ این گیاه نیاز دارید.

  1. برگ‌ها را به خوبی بشویید.
  2. پوستۀ بالایی برگ‌ها را جدا کرده و آب موجود در آنها را خارج کنید.
  3. این آب را می‌توانید تصفیه کرده و درون یخچال نگه‌داری کنید.

روش مصرف آلوئه ورا برای لاغری

توصیه می‌شود که روزانه یک قاشق چایخوری آب آلوئه ورا را ۱۵ دقیقه قبل از یک وعده غذایی اصلی مصرف کنید. روند مصرف آلوئه ورا برای لاغری باید یک تا دو هفته دنبال شود. البته توصیه می‌شود که قبل از انجام اینکار، با پزشک‌تان مشورت کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید