فواید آب قلیایی و طرز تهیه آن

0
617

آب قلیایی به آبی با PH بالا اشاره می شود که میزان PH آن از آب آشامیدنی عادی بالاتر است. طرفداران آب قلیایی مدعی هستند که از بیماری‌هایی مانند سرطان جلوگیری کرده و فرآیند پیری را کند تر می‌کند. آیا تمام این شایعه‌ها  واقعی و درست اند؟ و اینکه آب قلیایی از چه مزایا و فواید دیگری برخوردار است؟ تمام این سوالات همراه با مطالب مفید دیگری در این باره را در نوشته برای شما پاسخ داده ایم.  PH آب آشامیدنی معمولی ۷ می باشد که این رقم خنثی است. آب قلیایی می‌تواند  PH ۸ یا ۹ را نیز داشته باشد. حالا که بحث فواید آب قلیایی است نگاهی می‌اندازیم به برخی از آزمایشاتی که انجام گرفته است. مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲انجام شده ، نشان داده که آب قلیایی آشامیدنی با PH ۸.۸ ‌می تواند پپیس را بی اثر کند – ماده ای که در ایجاد اسید معده نقش دارد. مطالعه‌ای دیگر نشان داد که آب قلیایی می تواند برای بیماران دیابتی و افراد دارای فشارخون بالا سودمند باشد. تحقیق دیگری که به تازگی صورت گرفته نیز نشان داد که چگونه آب قلیایی می‌تواند جریان خون را بهبود ببخشد. آب قلیایی دارای کلسیم ، منیزیم، سدیم و پتاسیم است که هر کدام از اینها فواید خاص و معینی  برای بدن دارند.

آب قلیایی

فواید آب قلیایی چیست؟

از آنجایی که این آب از آب آشامیدنی عادی قلیایی تر است ، می تواند در مقابل خاصیت اسیدی اضافی در بدن واکنش نشان دهد. آب قلیایی همچنین ممکن است به درمان افراد دیابتی و سرطانی کمک کند و همینطور به سلامت استخوان بهبود ببخشد. استحمام در آب قلیایی ممکن است اثرات سودمندی برای پوست داشته باشد.

میتواند به درمان افراد دیابتی کمک کند.

کره ای ها آزمایشی بر روی موش ها انجام دادند که مشخص کرده است آب قلیایـی می‌تواند سطح گلوکز خون را کاهش دهد، همچنین ممکن است کلسترول بالا را درمان کند که اغلب با دیابت همراه است.

می‌تواند به سلامت استخوان کمک کند.

با افزایش سطح اسید، به مرور زمان استخوان ها ضعیف می شوند که خطر ترک خوردگی استخوان را افزایش می‌دهد. از آنجایی که آب قلیایـی می تواند سطح اسید را پایین بیاورد ممکن است به جلوگیری از پیش آمدن این مسئله کمک کند.

برخی مطالعات نشان دادند که خاصیت قلیایی به طور کلی(نه فقط آب قلیایی) می تواند برای سلامت استخوان ها سودمند باشد. این بررسی و مطالعه به رژیم کلی جمعیت  نگاهی انداخته است و نتیجه گرفته که رژیم قلیایی می تواند از استخوان ها محافظت کند.

ممکن است فشار خون را تنظیم کند.

برخی مطالعات نشان می دهند که نوشیدن آب قلیایی تاثیرات مثبتی بر فشار خون دارد. ولی ما به مطالعات بیشتری نیاز داریم تا به نتیجه برسیم. تا آن زمان پیشنهاد می کنیم با پزشک خود مشورت کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

در مطالعه‌ای که بر روی حیوانات انجام گرفته است موش‌هایی که آب قلیایـی مصرف کرده بودند، نشان داند که در پایان وزن کمتری داشته‌اند. در حقیقت موشی که پایین ترین وزن را داشت همانی بود که در معرض بالاترین سطح PH  بوده است(قلیایی ترین)

ممکن است به درمان سرطان کمک کند.

برخی منابع می‌گویند که سلول های سرطانی در محیط‌های اسیدی رشد می کنند و از آنجایی که آب قلیایـی می تواند خاصیت اسیدی را خنثی کند می تواند در درمان سرطان موثر باشد. برخی متخصصان توصیه می‌کنند که از رژیم قلیایی تبعیت کنند که شامل آب قلیایی می باشد.

ممکن است به اسید معده واکنش نشان دهد.

آب قلیایـی می توانند اسید معده را خنثی کند و علائم سوزش را تسکین دهد. می تواند تاثیر خنثی بر ضد اسید کلریک داشته باشد – اسید معده ای که به هضم و گوارش کمک می‌کند اما اضافه بودن این اسید باعث واکنش معده می‌شود.

می‌تواند در طی زمان بارداری مفید باشد

برخی منابع می گویند که زنان باردار که از آب قلیایـی استفاده می کنند، می توانند زایمان راحتتری داشته باشند و آب قلیایی همچنین باعث زیاد شدن شیر آن ها می شود. همچنین موارد زردی نوزادان را نیز کاهش می دهد. بررسی و مطالعه ی دیگری نشان می دهد که نوشیدن آب قلیایی تاثیرات زیستی قابل توجه و مهمی بر رشد نوزاد بعد از تولد دارد.

به رفع مسمومیت کمک می‌کند

اگرچه مطالعاتی وجود ندارد که مستقیماً دال بر فواید آب قلیایـی در مورد کمک به رفع مسمومیت باشد، یکی بررسی درباره ی اهمیت یک محیط قلیایی برای چنین موردی صحبت می کند. این بررسی اظهار دارد که سازگاری تنظیم کاغذ قلیا منجر به دفع موثر سموم از بدن می شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید