فواید آب زنجبیل

0
482

شما ممکن است از فواید زنجبیل بهعنوان یک چاشنی باخبر باشید، اما آب زنجبیل نیز می‌تواند یک چاشنی عالی برای یک رژیم غذایی سالم باشد. مزۀ زنجبیل می تواند برای بعضی مردم بیش از حد قوی باشد با این حال زنجبیل یک داروی خانگی سرشار از مواد مغذی است که می تواند شما را تا حد زیادی تقویت کند.

آب زنجبیل

آب زنجبیل چیست؟

آب زنجبیل از زنجبیل تازه گرفته می شود. تقریبا ۲۵۰ گرم زنجبیل تازه لازم است تا بتوان حدود ۶۲ گرم آب زنجبیل بدست آورد، اما این مقدار ناچیز اجبارا چیز بدی نیست. آب گرفته شده معمولا تند یا تلخ است، بنابراین بیشتر مردم ترجیح می دهند آب زنجبیل را با آب میوه های دیگر مخلوط کنند تا به آنها قوت غذایی بیشتری بدهند. زنجبیل هزاران سال در داروهای سنتی چینی استفاده شده است. زنجبیل دارای مقادیر بالای پتاسیم، ویتامین های گروه B، ویتامین C، فسفر و مواد معدنی دیگر است. زنجبیل حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ترکیبات مقوی فعالی است که فواید زیادی برای سلامتی انسان دارند.

درمان جوش

خاصیت ضد التهاب این عصاره می تواند در کاهش جوش های ناگهانی برای کسانی که از این مشکل رنج می برند کمک کند. این عصاره باعث کاهش التهاب در منافذ و قرمزی ناخوشایند روی پوست می شود.

سلامت مو

شما می توانید آب زنجبیل را برای داشتن موهایی بهتر بنوشید، یا به سادگی آن را مستقیما بر روی پوست سر بمالید. این عصاره باعث جلوگیری از التهاب روی پوست سر شده و منجر به مرطوب شدن و قوی شدن موها میگردد.

پیشگیری از سرطان

اثر ضد تهوع آب زنجبیل می تواند ناراحتی شکم را در افراد مبتلا به سرطان که شیمی درمانی انجام می دهند آرام کند و به لطف آنتی اکسیدان های بی‌شمار و ترکیبات فعال می تواند از ابتلا به سرطان جلوگیری کند.

سیستم ایمنی

مقدار مناسب ویتامین C موجود در آب زنجبیل می تواند قدرت سیستم ایمنی بدن را بالا ببرد. ویتامین C سلول های سفید خون را شبیه سازی می کند و باعث سریع تر شدن عملیات ترمیم در تمام بدن می شود.

التهاب

مصرف معمولی آب زنجبیل برای کاهش هر نوع التهابی خوب است. از جمله زخم معده، ورم مفاصل، سردرد ها و دیگر درد های عمومی مفاصل.

گوارش

آب زنجبیل نه تنها برای آرام کردن شکم در صورت حالت تهوع مفید است، بلکه به کارایی گوارش شما هم کمک می کند. در نتیجه می تواند خطر ابتلا به یبوست، نفخ شکم و حالت های دیگر دردهای معده ای و روده ای را پایین بیاورد.

پایین آوردن فشار خون

با میزان قابل توجه پتاسیم موجود در آب زنجبیل، نوشیدن روزانه یک لیوان از این عصاره می تواند در برابر فشارخون بالا از شما محافظت کند. به طوری که پتاسیم به عنوان یک رگ گشا در بدن عمل می کند و فشار سیستم قلبی و عروقی را کاهش می دهد.

چگونه آب زنجبیل درست کنیم؟

درست کردن آب زنجبیل در خانه نسبتا آسان است، اگرچه کمی تلاش می خواهد. وقتی که تمام آب زنجبیل را گرفتید می توانید آن را به تنهایی یا مخلوط در یک آب میوه ی دیگر یا طبق دستورالعمل بنوشید تا آن را کمی دلپذیرتر کنید.

قدم اول

یک زنجبیل ۲ تا ۳ اینچی (تقریبا ۵ تا ۵/۷ سانت) را پوست بگیرید.

قدم دوم

زنجبیل را به تکه های کوچک تر برش دهید.

قدم سوم

اگر لازم بود از یک رنده استفاده کنید تا تکه ها را حتی کوچک تر و هم اندازه تر کنید.

قدم چهارم

زنجبیل تکه شده را در داخل یک پارچه ی پنیرسازی (پارچه ی درشت باف) قرار دهید.

قدم پنجم

تا می توانید با فشار دادن آب زنجبیل تازه را خارج کنید.

قدم ششم

میتوانید آب زنجبیل را مصرف کرده و یا از آن در آبمیوه های دیگر استفاده کنید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: organicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید