غذاهای مفید برای مبارزه با سرطان پستان

0
681

سرطان پستان یا سرطان سینه یکی از شایع‌ترین انواع سرطان در سراسر جهان می‌باشد که در در زنان رواج داشته و در واقع احتمال بروز آن در یک زن بیشتر از ۱۰۰ برابر در یک مرد است. مطمئنا داشتن یک سبک زندگی سالم و اجتناب از عادت‌های مضر نظیر سیگار کشیدن خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش می‌دهد. همچنین مصرف برخی از مواد غذایی به پیشگیری از این سرطان و حتی مبارزه با آن کمک می‌کنند. در این مطلب به معرفی غذاهای مفید برای مبارزه با سرطان پستان خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

مبارزه با سرطان پستان

قارچ

مطالعات جدید نشان داده اند که مصرف قارچ می تواند احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنان را پیش از دوران یائسگی کاهش دهد. قارچ ها حاوی آنتی اکسیدانی به نام ال-ارگوتیونئین هستند که توانایی خود در زمینه پیشگیری از سرطان را نشان داده است.

قارچ ها را به راحتی می توانید به غذاهای مختلف مانند پیتزا، نیمرو، سرخ کردنی ها و همبرگرها اضافه کنید.

جوانه بروکلی

جوانه های بروکلی شبیه به جوانه های لوبیا به نظر می رسند، اما نازک‌تر و ظریف‌تر هستند. همچنین، آنها حاوی ترکیبات ضد سرطان مانند گلوکورافانین هستند. کارشناسان بسیاری جوانه های بروکلی را به عنوان منبعی منحصر به فرد از آنزیم های سمزدا که از سلول های انسان در برابر سرطان محافظت می کنند، در نظر گرفته اند.

انار

دانه های انار حاوی مقدار فراوانی از آنتی اکسیدان های ضد سرطان هستند. این دانه ها سرشار از اسید الاجیک هستند که آنتی اکسیدانی موثر در مبارزه با سرطان پستان و پیشگیری از آن میباشند. افزون بر این، دانه های انار به حفظ سلامت قلب نیز کمک می کنند.

عدس

مطالعات جدید پیوند بین عدس و حبوبات دیگر با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان در زنان را نشان داده اند. عدس حاوی فولات، فیبر، و بسیاری مواد مغذی دیگر است که بدن را در ارائه عملکرد درست یاری می دهند.

گردو

گردو حاوی ترکیباتی از جمله اسیدهای چرب امگا-۳، آنتی اکسیدان ها و فیتواسترول ها است که بدن را سالم و سرحال نگه می دارند. تمام این مواد ممکن است به پیشگیری یا کند کردن رشد سلول های سرطانی کمک کنند.

بلوبری

بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان های ضد سرطان است و مواد غذایی معدودی از این نظر توانایی رقابت با بلوبری را دارند. بلوبری می تواند رشد تومورهای سرطانی را از طریق مجبور کردن سلول های سرطانی به خودکشی کاهش دهد. خودکشی سلول های سرطانی طی فرآیندی به نام آپوپتوز صورت می گیرد.

اسفناج

اسفناج سرشار از ویتامین های C، D، A و فولات است که همگی با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان پیوند خورده اند. همچنین، اسفناج منبع خوبی برای ویتامین B است که نقش مهمی در رشد سلولی و محافظت از سلول ها در برابر حمله سرطان ایفا می کند. اسفناج را می توانید به غذاها و اسموتی های مختلف اضافه کنید.

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین و چربی است، از این رو یکی از مواد غذایی محبوب در وعده غذایی صبحانه محسوب می شود. اما تخم مرغ حاوی ماده مغذی مهمی به نام کولین نیز است که توانایی خود در کاهش چشمگیر خطر ابتلا به سرطان پستان را نشان داده است.

ماهی سالمون

ماهی سالمون به واسطه اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در آن که توانایی خود در کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی را نشان داده اند، به عنوان یک ابرماده غذایی شناخته شده است. اما این ماده غذایی حاوی سطوح بالای ویتامین D نیز است که می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را در زنان کاهش دهد. از ماهی سالمون می توانید به روش های مختلف و در غذاهای مختلف استفاده کنید.

نان چاودار

نان چاودار تهیه شده از غلات کامل که حاوی فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و ماده مغذی گیاهی به نام اسید فیتیک است که برای مبارزه با سرطان پستان مفید است. در تهیه این نان از آرد چاودار به جای آرد گندم استفاده می شود.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید