غذاهای فرآوری شده از عوامل سرطان روده

167

بارها در مطالب و مقالات گوناگون درباره‌ی مصرف غذاهای فرآوری شده هشدار داده شده است، اما متاسفانه همچنان بسیاری از مردم به مصرف بیش از حد این مواد غذایی روی می‌آورند. محققان آمریکایی در پژوهش‌های خود دریافته‌اند که یکی از علل اصلی ابتلا به سرطان روده در مردم جهان، مصرف مواد غذایی فرآوری شده می‌باشد. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

غذاهای فرآوری شده

غذاهای فرآوری شده از عوامل سرطان روده

به گفته محققان دانشگاه ایالتی جورجیا، امولسیون های افزوده شده به غذاها موجب بهبود بافت و افزایش مدت زمان نگهداری آنها می شود.

محققان دریافتند در موش ها، مصرف مداوم دو امولسیون متداول منجر به تغییراتی در باکتری های روده شد که این تغییرات عامل محرک التهاب و سرطان روده شدند. این دو امولسیون شامل پلی سوربات ۸۰ و کربوکسی متیل سلولز بودند.

سرطان روده علت اصلی مرگ ناشی از سرطان در سراسر دنیاست. شواهد متعددی نشان می دهد که میکروب های روده در بروز سرطان روده نقش دارند.

امیلی ویینوی، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «شیوع سرطان روده از اواسط قرن ۲۰ به شدت در حال افزایش است. ویژگی اصلی این بیماری، وجود میکروبی تغییریافته در روده است که باعث ایجاد محیطی مناسب و مطلوب برای تشکیل تومورها می شود.»

همین تیم تحقیق در گزارشات قبلی خود اعلام کرده بودند که مصرف امولسیون های رژیمی موجب ایجاد التهاب با درجه پایین در روده می شود.

مهر
همچنین بخوانید :  دلایل پنهان خستگی و خواب آلودگی
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید