غذاهای حاوی ویتامین ب 2

0
528

اگرچه برای دریافت ویتامین ب 2 می‌توان از مکمل‌های غذایی استفاده کرد، اما غذاهای طبیعی و سالمی نیز وجود دارند که سرشار از این ویتامین می‌باشند. در این مطلب به معرفی بهترین غذاهای حاوی ویتامین ب 2 می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

غذاهای حاوی ویتامین ب 2

گوشت

گوشت قرمز، گوشت گاو یا گوسفند همگی منابع بسیار خوبی از ویتامین ب 2 هستند. گوشت و محصولات گوشتی حدود 12 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را تامین می‌کنند. برای تامین ریبوفلاوین (ویتامین ب 2) سعی کنید جگر و قلوه را در رژیم غذایی خود جای دهید.

مغزهای خوراکی (آجیل)

بادام یکی از بهترین غذاهای حاوی ویتامین ب 2 است و 28 گرم از آن حاوی 0.28 میلی‌گرم ریبوفلاوین است، که 17 درصد نیاز روزانه را تامین می‌کند. 28 گرم از بادام هندی و پسته، 4 درصد از نیاز روزانه به ویتامین ب 2 را برطرف می‌کند.

سبزیجات برگدار

سبزیجات برگدار از جمله اسفناج، برگ‌های شنبلیله، مارچوبه و برگ‌های چغندر منابع فوق‌العاده‌ای از ویتامین ب 2 هستند. نصف فنجان اسفناج حاوی 0.21 میلی‌گرم ریبوفلاوین بوده و برگ‌های چغندر 24 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را تامین می‌کنند.

شیر

شیر نه تنها حاوی کلسیم است و استخوان‌ها را سالم نگه می‌دارد، بلکه منبع خوبی از ویتامین ب 2 نیز محسوب می‌شود. 100 میلی‌لیتر شیر 0.18 میلی‌گرم ویتامین ب 2 دارد که حدود 10.5 درصد از نیاز روزانه را شامل می‌شود.

پنیر

مصرف پنیر روشی سالم و خوشمزه برای تامین نیاز بدن به ویتامین ب 2 است. 100 گرم پنیر حدودا 1.38 میلی‌گرم ریبوفلاوین دارد که 81 درصد از نیاز روزانه را برطرف می‌کند.

قارچ

قارچ یکی از غذاهای حاوی ویتامین ب 2 است. 100 گرم قارچ حدودا 0.49 میلی گرم ویتامین ب 2 دارد که 29 درصد از نیاز روزانه را شامل می‌شود.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ نه تنها منبع خوبی از پروتئین‌هاست، بلکه مقادیر زیادی از ویتامین ب 2 را نیز در خود جای داده است. می‌توانید با مصرف 100 گرم تخم‌مرغ، 0.51 میلی‌گرم ریبوفلاوین دریافت کرده و 30 درصد نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین کنید.

ماهی

ماهی‌های چرب از غنی‌ترین غذاهای حاوی ویتامین ب 2 هستند. سالمون دودی و سالمون وحشی به ترتیب 27 و 24 درصد از نیاز روزانه به ویتامین ب 2 را تامین می‌کنند.

سویا

سویا یکی از سالم‌ترین مواد غذایی در سراسر جهان است. دانه‌های سویا منبع خوبی از پروتئین هستند و همچنین مقادیر مناسبی از ویتامین ب 2 را در خود جای داده‌اند. 100 گرم سویا حدودا حاوی 0.18 میلی‌گرم ریبوفلاوین است.

منبعstylecraze.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید