غذاهایی برای تقویت گردش خون

0
422

هوای تازۀ پاییزی گاهی نشان دهنده بازگشت این شکایت رایج است که «دست و پاهام همیشه سردن». همیشه می توانید از ادویه جات تند استفاده کنید و این مشکل را از بین ببرید. اما برداشتن قدم هایی برای تقویت گردش خون بدنتان باعث می شود تا سلامت قلب و عروقتان را در دراز مدت تضمین کنید.

تقویت گردش خون

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲« تعداد زیادی  ورزش برای حفظ جریان آزادانه خون وجود دارد. هر کسی که امیدوار است گردش خونش را بهبود بخشد باید به این توصیه ها عمل کند، چرا که حرکت های بدنی سریعترین و موثر ترین راه برای افزایش گردش خون است.

اما می دانستید که بعضی خوراکی ها می توانند به تقویت گردش خون کمک کنند؟ این غذاهای مغذی به صورت طبیعی خون را رقیق می کنند و از چسبیدن پلاکت ها و به وجود آمدن لخته های خونی در سیستم گردش خون جلوگیری می کنند.

این غذاهای سالم و خوشمزه زا به رژیم غذاییتان اضافه کنید تا گردش خون بد را برطرف کنید.

سالمون

اسید امگا سه چرب موجود در ماهی سالمون (قزل آلا) به عنوان رقیق کننده خون عمل می کند که اگر به صورت مستمر مصرف شود از تشکیل شدن لخته خون جلوگیری می کند. سعی کنید ۲-۳ وعده در هفته استفاده کنید و یا به فکر مصرف مکمل DHA به صورت روزانه باشید.

سیر

مرکز پزشکی دانشگاه مریلند بیان کرد که سیر در نگه داری از سلامت قلب و عروق ، داشتن خصوصیات رقیق سازی خون و کاهش و مهار خطرات حمله قلبی نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

مکمل های سیر در تمام فروشگاه ها در دسترس است، اما سیر خام خوشمزه و مقوی را هم امتحان کنید. یک سیر کوچک را در روغن زیتون خرد کنید و با نان قاطی کنید.

تقویت گردش خون با فلفل قرمز

به صورت عملی می توانید حس کنید که مقداری ادویه جات گردش خون تان را بهبود می بخشد. مقداری فلفل قرمز به آرامی دمای بدنتان را بالا می برد (به همین دلیل عرق می کنید) و  به عنوان گشاد کننده رگ های خونی و عروق عمل می کند، رگ های خونی را بازتر می کند تا خون با آزادی بیشتری در سیستم به جریان دربیاید. صبح ها آب لیموی داغ همراه با مقداری فلفل قرمز بنوشید تا خونتان در هنگام صبح روان شود.

زنجبیل

تحقیقات انجام شده در رابطه با این گیاه مشخص کرده‌اند که مصرف مکرر زنجبیل می تواند سطح کلسترول خون را کاهش داده و از لخته شدن خون جلوگیری کند. زنجبیل تازه را در اندازه های کوچک ببرید و در آب جوش بیاندازید و از چای تازه زنجبیل لذت ببرید.

شکلات

اگر به دنبال بهانه ای می گردید تا مقدار بیشتری شکلات مصرف کنید ، مطالعات انجام شده توسط موسسه ملی خون، قلب و ریه، دریافتند که کسانی که عاشق شکلات هستند مقادیر کمتری از ترکیبات خون لخته ای به نام ترومبوکسیان را نسبت به افرادی که آب نبات را از خود منع کرده اند در ادرار خود دفع می کنند. محققان اثر آن را با آسپیرین مقایسه کرده اند اما در مورد استفاده زیاد از قند و چربی هشدار داده اند. با این حال چند قطعه کوچک از شکلات تلخ در روز می تواند بلیطی برای جریان خون سالم باشد.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید