عوامل عفونت کلیه در کودکان

0
535

عوامل عفونت کلیه در کودکان یا حتی افراد بزرگسال، یک علت اصلی دارد و آن هم، مورد حمله قرار گرفتن کلیه توسط ویروس ها و باکتری ها از طریق ورود به ادرار یا خون فرد که این حمله باعث تخریب سلول ها و بافت کلیه می شود. در ادامه با گیاه یاب همراه شوید.

عوامل عفونت کلیه در کودکان

باکتری ها و ویروس های تخریب کننده کلیه از طریق خون و یا محل های خروج ادرار وارد مثانه شده و سپس به کلیه ها می رسند (شایع ترین علت عفونت کلیه).

نظر یک متخصص طب سنتی را درخصوص علت ابتلا کودکان به عفونت کلیه جویا شدیم و پرسیدیم که آیا کودکان در معرض خطراتی بیشتر نسبت به بزرگسالان در این زمینه هستند؟

وی پاسخ داد کودکان به دلیل دارا بودن برگشت ادراری از مثانه به کلیه و عفونی بودن ادرار برگشت شده، بافت های سلولی کلیه کودک آسیب دیده که امروزه اصلی ترین علت ابتلا کودکان به عفونت ادراری نیز همین مسئه است.

وی همچنین درخصوص علائم عفونت ادراری حاد نیز به تب بالاتر از سی و نه درجه، ارز شدید و درد پهلو اشاره کرد.

علائمی دیگری چون تغییر رنگ ادرار، کدر شدن ادرار، بد بو شدن ادرار، تکرر ادرار، سوزش ادرار، وجود خون در ادرار را می توان برای عفونت کلیه نام برد.

در نوزادان علائمی چون بی حالی و عدم شیر خوردن و مکیدن سینه مادر و در کودکان کاهش وزن و عدم رشد بچه ها می تواند نشانه عفونت کلیه ها باشد.

باید توجه داشته باشید که اگر کودکان و یا حتی خود شما دارای علائمی این چنین هستین به هیچ عنوان دست به خود درمانی نزنید و فورا با یک متخصص طب سنتی و یا پزشک مشورت نمایید. بسیاری از افراد تصور می کنند با نوشیدن آب زیاد در روز و دفع ادرار بسیار می توانند عفونت کلیه را درمان کنند که این اصلا درست نیست.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید