عوامل خطر سکته قلبی

0
396

جالب است بدانید که خلقیات، برنامۀ خواب و حتی محلۀ زندگی‌تان می‌توانند از عوامل خطر سکته قلبی باشند. با گیاه یاب همراه باشید تا به بررسی این عوامل بپردازیم.

عوامل خطر سکته قلبی

سریع عصبانی شدن

عصبانیت می‌تواند خطر بروز سکته یا حمله قلبی را به طور چشمگیری افزایش دهد. محققین می‌گویند هرچه بیشتر عصبانی شوید، بیشتر در خطر سکته قلبی خواهید بود. هنگامی که خشمگین میشوید، این را به یاد داشته باشید که سکته در یک قدمی شماست.

اغلب وقت‌تان را جلوی صفحه نمایش هستید

کار کردن زیاد با رایانه و تماشای تلویزیون می‌تواند خطر بروز بیماری‌های قلبی – عروقی و رویدادهای مرتبط با آنها نظیر سکته قلبی را ۱۲۵ درصد افزایش دهد. نشستن‌های طولانی‌مدت باعث از بین رفتن ذخایر لیپوپروتئین لیپاز در بدن می‌شود. این آنزیم چربی را تجزیه کرده و از مسدود شدن شریان‌ها جلوگیری می‌کند.

کمتر از ۶ ساعت می‌خوابید

بسیاری از بزرگسالان نمی‌توانند ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانۀ توصیه‌شده را دریافت کنند و این می‌تواند بسیار برای بدن مضر باشد. مطالعات نشان می‌دهند مردانی که کمتر از ۶ ساعت خواب دارند، نسبت به مردانی که ۷ تا ۸ ساعت می‌خوابند، ۵ برابر بیشتر در خطر سکته قلبی هستند. برای جلوگیری از سکته قلبی، یک برنامۀ خوابی مناسب را برای خودتان تنظیم کنید.

زندگی در منطقۀ آلوده

دود همانقدر که برای ریه بد است، برای قلب نیز مضر می‌باشد. محققین می‌گویند که قرار گرفتن در معرض تراکم بالایی از آلودگی هوا، می‌تواند خطر سکته قلبی را تا ۴۸ درصد افزایش دهد.

طلاق گرفتن

طلاق نه تنها قلب را می‌شکند، بلکه باعث سکته قلبی هم می‌شود! تحقیقات نشان می‌دهند زنانی که طلاق گرفته‌اند، ۲۵ درصد بیشتر در خطر بروز سکته قلبی هستند. زنانی که دو مرتبه یا بیشتر طلاق گرفته‌اند، ۷۷ درصد بیشتر در خطر بروز سکته قلبی میباشند.

سایر عوامل خطر سکته قلبی

  • پشت سر گذاشتن یک بلای طبیعی مانند زلزله، سیل و…
  • نرفتن به دانشگاه
  • آنفلوآنزا
  • سابقۀ سکته قلبی در خانواده
  • زندگی در مناطقی که آب و هوای شدید دارند. (بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم)
منبعrd.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید