علت زانو درد چیست

0
466

زانو ها همیشه به مراقبت نیاز دارند؛ زیرا وقتی دچار آسیب یا درد می شوند، زندگی سادۀ روزانه را نیز مختل می‌کنند. علت زانو درد چیست ؟ علت بسیاری از دردهای زانو بدیهی و آشکار است؛ جراحت، ورم مفاصل، سرپا ماندن بیش از حد و غیره. اما دلایل زیاد دیگری وجود دارند که چندان واضح و آشکار نیستند. در ادامه چند مورد از این دلایل را مطالعه کنید.

علت زانو درد چیست

اضافه وزن

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» زانو ها فشاری در حدود پنج برابر وزن شما را تحمل می کنند؛ پس تعجبی ندارد که چاقی باعث آسیب رساندن به مفاصل می شود. خوشبختانه افرادی که زانو درد دارند می توانند با زحمت و تلاش اضافه وزن خود را کاهش داده و با انجام ورزش های کششی از زانو های خود مراقبت کنند.

ورزش های بسیار سخت یا سنگین

همۀ ما می دانیم که ورزش کردن بسیار خوب و مفید است؛ اما وقتی که به خود فشار زیادی وارد می کنید، و یا به صورت مداوم و بی وقفه ورزش کنید، اینکار باعث خستگی و درد مفاصل می شود. در واقع یکی از بررسی های اخیر نشان داده است، افرادی که به مدت بسیار طولانی و بسیار سخت ورزش می کنند، بیشتر از افرادی که کمتر و سبک تر ورزش می کنند به زانو درد های شدید و از بین رفتن غضروف ها دچار می شوند. بنابراین از ایمن بودن ورزش های کششی که انجام می دهید و مدت زمان ورزش تان مطمئن شوید تا به زانو درد دچار نشوید. بهتر است هر زمانی که متوجه درد زانو هایتان شدید، ورزش و کار های سنگین را کنار بگذارید.

افزایش سن

عموما وقتی به سن خاصی می رسید درد زانوهایتان شروع می شود. این اتفاق اغلب در افراد بزرگسال رخ می دهد. هر چقدر سن بالاتر می رود، استرس روزانۀ بیشتری را به بدن خود وارد می کنید که قطعا روی زانو ها نیز تاثیر دارد. با بالا رفتن سن از قدرت ماهیچه ها کاسته شده، قدرت بدن کاهش پیدا می کند و در نتیجه درد زانو ها بیشتر می شود. در حقیقت این مسئله ای است که برای همه اتفاق می افتد و گریزی از آن وجود ندارد. اما با برقراری یک سبک زندگی سالم تر می توانید حتی در سالخوردگی از درد مفاصل پیشگیری کنید.

بیماری نقرس

نقرس یکی از انواع ورم مفاصل است و در افرادی که گوشت قرمز زیاد مصرف می کنند ایجاد می شود. اگر شخص دچار زانو دردی شود که علت خاصی برای آن وجود ندارد، حتما باید به رژیم غذایی تتوجه شود و در مورد علائم و میزان درد با پزشک مشورت انجام گردد.

مشکلات گوارشی

مشکلات گوارشی مانند UC و یا کرون نیز می توانند علت درد زانو ها و دیگر مفاصل باشند. در واقع زانو درد رایج ترین علامت بیماری هایی مانند مشکلات گوارشی می باشد. خوشبختانه درد مفاصل مانند دیگر انواع ورم های مفصلی خیلی جدی و سخت نیست و پس از درمان مشکل گوارشی، رفع می شود.

افسردگی

یکی از تحقیقات اخیر به بررسی و کشف رابطه ی بین مشکلات ذهنی مانند تشویش ، نگرانی و افسردگی با زانو درد پرداخته است. در نتایج بدست آمده، وجود رابطه ی مستقیمی بین مشکلات ذهنی و زانو درد آشکار شد. علاوه بر این مشخص شده است افرادی که ورزش نمی کنند دچار افسردگی می شوند، تحقیقات بسیار زیادی نشان داده اند که افسردگی باعث تاثیرات فیزیکی روی بدن همچون زانو درد های مزمن نیز می شود. این مسئله در افرادی که هم دارای افسردگی و هم زانو درد هستند، میتواند با مصرف قرص های ضد افسردگی رفع گردد.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید