علائم کمبود کربوهیدرات در بدن

0
315

یکی از تصورات اشتباه در دنیای تغذیه این است که کربوهیدرات‌ها به طور کلی برای سلامت مضر هستند و باید از مصرف آنها تا حد ممکن خودداری کرد. باید بدانیم که کربوهیدرات‌ها از مهم‌ترین مواد غذایی یک رژیم غذایی سالم هستند و به هیچ وجه نباید آنها را حذف کرد. در این نوشتار قصد داریم به بررسی عوارض کمبود کربوهیدرات در بدن بپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

کمبود کربوهیدرات

به گفته کاروین شارپ، نماینده علمی ارشد انجمن ملی قدرت و آمادگی آمریکا، مصرف مواد غذایی پر چربی و کمتر از ۵۰ گرم کربوهیدارت در روز، به علاوه مصرف متعادل پروتئین – یک رژیم غذایی کتوژنیک – می تواند اتکای بدن به چربی برای انرژی را افزایش دهد و از این رو، فرد چربی بیشتری می سوزاند. اما برای برخی افراد، دنبال کردن یک رژیم غذایی کم کربوهیدارت می تواند نتیجه معکوس به همراه داشته باشد.

کمبود کربوهیدرات و خستگی بدن

اگر حتی پس از انجام حرکات ورزشی ساده و کار با وزنه سبک احساس می کنید مدت زمان زیادی را در باشگاه مشغول انجام فعالیت های سنگین بوده اید، ممکن است به سوخت بیشتری برای انجام کارهای خود نیاز داشته باشید. حدود یک ساعت پیش از آغاز تمرینات ورزشی خود یک سیب یا یک موز مصرف کنید. هر دو آنها از محتوای فیبر خوبی برخوردار هستند.

سردرد

هنگامی که بدن انسان چربی می سوزاند تا انرژی تولید کند، مولکول هایی به نام کتون ها تولید می شوند. این مولکول ها به همراه سدیم از طریق ادرار دفع می شوند، که می تواند موجب کم آبی بدن و سردرد شود. برای جبران این شرایط، آب بیشتری در طول روز مصرف کنید یا پیش از ورزش یک مکمل ارتقا دهنده سدیم بنوشید.

سرماخوردگی

کربوهیدارت ها در تولید پادتن هایی که با بیماری مبارزه می کنند، نقش دارند. در نتیجه، اگر میزان مصرف آنها بیش از اندازه کم باشد – برای بسیاری معادل کمتر از ۱۰۰ گرم در روز – ممکن است هر چه بیشتر بیمار شوید. کربوهیدارت های خام مانند سیب زمینی شیرین می توانند به حفظ سلامت شما کمک کنند.

عصرایران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید