علائم سوء هاضمه چیست

0
648

سوء هاضمه همانطور که از نامش برمی‌آید، دشواری در روند هاضمه است. علل اصلی سوء هاضمه می‌توانند پرخوری، عادت‌های غذایی بد یا بیش از حد سریع غذا خوردن باشد. غذاهایی که به خوبی پخته نشده‌ باشند نیز می‌توانند منجر به بروز سوء هاضمه شوند. به درد معده، سوء هاضمه بدون زخم نیز گفته می‌شود. در ادامه به بررسی علائم سوء هاضمه می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

علائم سوء هاضمه

بر اساس نتایج مطالعات مختلف، ۲۵ درصد از جمعیت کشورهای آمریکایی از سوء هاضمه رنج می‌برند و این مشکل به طور مستقیم بر روی کیفیت زندگی‌شان اثر می‌گذارد.

علائم سوء هاضمه

برخی از علائم سوء هاضمه عبارتند از:

  • حالت تهوع
  • بوی بد دهان
  • استفراغ
  • طعم بد دهان

در اغلب موارد، افراد از یبوست نیز رنج می‌برند که می‌تواند به اسیدیته منجر شده و ناراحتی ناشی از سوء هاضمه را دوچندان کند.

دلایل سوء هاضمه

اصلی‌ترین دلیل سوء هاضمه می‌تواند پرخوری یا مصرف غذای اسیدی باشد. غذاهای سرخ‌شده و غذاهای تند نیز می‌توانند منجر به بروز سوء هاضمه شوند. پرخوری باعث می‌شود تا معده، کلیه، کبد و رود‌ه‌ها سخت‌تر از حالت عادی کار کنند و در نهایت سبب بروز سوء هاضمه شوند. مصرف بیش از حد الکل و سیگار کشیدن نیز می‌توانند از دلایل بروز این مشکل باشند.

عادت مصرف همزمان غذا و نوشیدنی نیز می‌تواند با سوء هاضمه همراه باشد. بنابراین مهم است که ابتدا غذا را میل کرده و سپس با گذشت کمی زمان، نوشیدنی و مایعات را مصرف کنید. سوء هاضمه می‌تواند در نهایت منجر به بروز زخم‌های دهان، زخم‌های معده، پانکراتیک، بیماری التهابی و سوراخ شدن معده گردد.

بهترین کار این است که یک رژیم غذایی متعادل و سالم را دنبال کنید تا از بروز مشکلات مرتبط با سوء هاضمه جلوگیری شود.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید