علائم بیماری کاندیدا

0
513

براساس تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که حدود ۷۰ درصد از مردم آمریکا به یک عفونت قارچی سیستمیک به نام کاندیدا  مبتلا هستند. کاندیدا گونه‌ای از مخمرهاست که در یک محیط اسیدی رشد می‌کنند. زمانی که تعادل بدن از بین می‌رود و سیستم ایمنی بدن ضعیف می‌شود ، کاندیدا شروع به تکثیر می‌کند و سلامتی بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. یکی از مهمترین دلایل ابتلا به کاندیدا رژیم‌های غذایی نادرست می‌باشند.

کاندیدا

به گزارش گیاه یاب به نقل از «دیویدولف» مصرف غذاهای حاوی قند فراوان و غذاهای فرآوری شده باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود و محیط مناسبی را برای رشد کاندیدا  ایجاد می کند. مصرف سرکه سیب در درمان کاندیدا گزینه بسیار خوب و راحتی است، سرکه سیب به از بین رفتن مواد مضر کمک می کند. کاندیدا بیماری خاص و نگران کننده ای نیست، حتی بعضی ها آن را بیماری موقتی می دانند که البته سایر مسائل مربوط به سلامتی را تحت تأثیر قرار می دهد. تشخیص به موقع کاندیدا می تواند به درمان سریعتر آن کمک کند و رشد آن را متوقف کند. در ادامه به چند مورد از علائم بیماری کاندیدا اشاره می کنیم:

خستگی مزمن

خستگی مزمن میتواند عامل بسیاری از بیماری های مختلف و یکی از نشانه های شایع بیماری کاندیـدا باشد. در چنین شرایطی، باکتری های مضر  باعث تضعیف سیستم ایمنی و کاهش سطح انرژی بدن می شوند.

اختلالات رفتاری

پیشرفت بیش از اندازه ی کانـدیدا ممکن است باعث اختلالات هورمونی شود. محیط اسیدی بدن می تواند منجر به اضطراب ناگهانی، افسردگی و حملات هراس و وحشت شود.

عفونت سینوس

عفونت سینوس مانند سایر علائم کاندیـدا بسیار شایع است. این بیماری بر روی بسیاری از قسمت های مختلف بدن از جمله سینوس ها تأثیر می گذارد. سرفه ی مداوم، گرفتگی و علائم عمومی آنفلوانزا می تواند ناشی از رشد بیش از حد کانـدیدا باشد.

عفونت های مکرر اداراری و واژینال

کاندیدا دلیل اصلی ایجاد عفونت‌های دوره‌ای واژن و مجاری ادراری می باشد. همچنین می‌تواند از طریق رابطه‌ی جنسی به طرف مقابل انتقال یابد.

ناراحتی روده

ناراحتی روده یکی دیگر از  نشانه های ابتلا به کانـدیدا می باشد. رشد بیش از حد باکتری ها در بدن می تواند باعث التهاب، یبوست، اسهال و گرفتگی معده شود.

حافظه ضعیف

حافظه ی ضعیف یک علامت شایع از کاندیداست که اغلب نادیده گرفته می شود. رشد بی رویه ی کانـدیدا ممکن است باعث عدم تمرکز، هماهنگی فیزیکی ضعیف، حافظه ضعیف و تمرکز دشواری شود.

عفونت قارچی پوست و ناخن

قارچ ناخن پا و بیماری پای ورزشکاران، دو عفونت قارچی هستند که می‌توانند ریشه در کانـدیدا داشته باشند. ابتلای مکرر به عفونت‌ها ممکن است نشانه‌ای از عفونت کاندیدا باشد، به ویژه اگر با علائم دیگر این بیماری نیز همراه باشد.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: davidwolfe.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید