علائم التهاب بدن و راه های درمان آن

0
475

ایجاد التهاب در بدن دلایل متفاوتی دارد و جالب است بدانید که علت بسیاری از مشکلات و بیماری ها نیز همین التهاب می باشد. نفخ کردن، درد مفاصل، گرفتگی سینوس و بثورات پوستی از جمله بیماری هایی هستند که به دلیل التهاب ایجاد می شوند. ارزیابی بالینی تنها راه مطمئن برای تعیین این است که آیا شما به التهاب مبتلا شده اید یا نه؟ در این مطلب به بررسی علائم التهاب و راه های درمان آن میپردازیم.

علائم التهاب بدن

علائم التهاب بدن

دکتر مارک هایمن، نویسنده کتاب رژیم غذایی ساده (۲۰۰۷) معتقد است اگر بیشتر علائمی را که در ادامه ذکر خواهند شد تجربه می کنید، احتمالا دچار التهاب شده اید.  علائم التهاب عبارتند از:

-باد کردن

-آروغ زدن

-نفخ کردن

-اسهال، یبوست

-کوفتگی، اضطراب

-خارش چشم و گوش

-سیاهی و گودی زیر چشم

-درد مفاصل

-گلو درد، سوزش، سرفه

-گرفتگی بینی، سینوس ها، بلغم زیاد

-آکنه، کیست، جوش ها

-التهاب پوست، قرمز شدن ناگهانی پوست

-پوست پف کرده

-میل به غذاهای خاص

-خوردن و نوشیدن اجباری

راه های درمان التهاب

ابتلا به التهاب اصلا نگران کننده نیست و قابل درمان است. بری سیرس، پژوهشگر سابق دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون و موسسه فناوری ماساچوست می گوید: «بهترین راه برای جلوگیری از التهاب، دارو نیست بلکه رژیم غذایی است.»

بنابراین یکی از راه های درمان التهاب این است که حساسیت های غذاییتان را بشناسید. (خوب است بدانید واکنش های التهابی زمانی اتفاق می افتد که روده قادر به تجزیه ی برخی غذاها نباشد.) حساسیت های غذایی شامل لبنیات، گندم، ذرت، شکر، سویا، تخم مرغ و بادام زمینی می باشند. برای شناخت حساسیت های غذاییتان کافی است واکنش های منفی نسبت به یک غذای خاص را جایی یادداشت کنید، (واکنش هایی که ممکن است چند ساعت یا چند روز بعد از غذا خوردن اتفاق بیفتند) سپس غذاهایی را که به آنها حساسیت داشته اید به مدت یک هفته از برنامه غذاییتان حذف کنید و تغییرات بدنتان را بررسی کنید.

دکتر السون هاس، مدیر پزشکی مرکز پیشگیری و نویسنده ی کتاب رژیم نادرست معتقد است: باید غذاهایی که باعث ایجاد التهاب می شوند را از برنامه غذایی شما حذف شوند، و غذاهایی که از التهاب بدن جلوگیری می کنند به برنامه غذاییتان اضافه شوند. همچنین باید بسیاری از ضعف ها و مصرف غذاهایی را که باعث افزایش وزن می شوند از بین ببرید و فعالیت بیشتری داشته باشید. این برنامه شبیه به یک برنامه لاغری است که قطعا قابل اجرا می باشد و کمک شایانی برای رفع مشکل التهاب نیز محسوب می شود.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید