علائم اختلال اضطراب

0
1067

همۀ ما هر از گاهی به نگرانی دچار می‌شویم، اما وقتی اضطراب اثرات منفی بر روی زندگی می‌گذارد، ممکن است پایِ اختلال اضطراب در میان باشد. در ادامه به بررسی علائم اختلال اضطراب می‌پردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

علائم اختلال اضطراب

نگرانی‌تان دیگر مفید نیست

زندگی کردن بدون نگرانی غیرممکن است، اما نگرانی زیاد می‌تواند از علائم اختلال اضطراب باشد. این نوع اختلال رایج‌ترین بیماری روانی در ایالات‌متحده است. به این فکر کنید که اضطراب و نگرانی به شما کمک می‌کند یا برایتان مضر است، اگر ضرر آن بیشتر از فوایدش است، بهتر است به دنبال کمک حرفه‌ای باشید.

تجربۀ زخم روانی

اگرچه بسیاری از روانشناسان اختلال استرسی پس از آسیب روانی (PTSD) را نوعی اختلال اضطراب نمی‌دانند، اما یک رویداد وحشتناک یا مخرب می‌تواند اثر چشمگیری بر سطوح اضطراب فرد داشته باشد.

حملات پانیک

تجربۀ تنها یک حمله پانیک از علائم اختلال اضطراب نیست، زیرا حملات پانیک طبیعی هستند و واکنش تکاملی به وحشت شدید می‌باشند. از طرفی اختلال پانیک (ترس ناگهانی بدون دلیل مشخص) می‌تواند با اختلال اضطراب در ارتباط باشد و باید مورد درمان قرار گیرد.

ساخت زندگی بر اساس ترس‌ها

بسیاری از مردم با اختلال اضطراب مواجه هستند، به این دلیل که با نگرانی‌های خود روبه‌رو نمی‌شوند. اگر اضطراب نمی‌گذارد که به طور کامل زندگی کرده و از توانایی‌های خود استفاده کنید، بهتر است به دنبال کمک حرفه‌ای و درمان مشکلات اضطراب باشید.

اضطراب مانع عملکردهای اجتماعی‌تان است

مضطرب شدن در برابر انبوهی از مردم کاملا طبیعی است، اما اگر تنها در کنار مردم بودن برایتان دشوار است، این می‌تواند از علائم اختلال اضطراب باشد. اگر همیشه با حضور در اطراف دیگران مضطرب می‌شوید و ضربان قلب‌تان بالا می‌رود، باید به فکر راه‌حلی برای مشکل اضطراب خود باشید.

علائم جسمانی

بسیاری از مردم که به اختلال اضطراب دچار هستند، به دلیل دردهای جسمانی نظیر سردرد، شکم درد و درد کمر به پزشک مراجعه می‌کنند. اگر با مشکلات نگرانی و اضطراب مواجه هستید و این علائم جسمانی را نیز تجربه می‌کنید، احتمال وجود اختلال اضطراب در شما زیاد است.

مشکلات خواب

اغلب ما بدلیل اضطراب، حداقل یکبار بی‌خوابی شبانه را تجربه کرده‌ایم، اما وقتی بی‌خوابی مداوم می‌شود، می‌تواند سلامتی را تهدید کند. اگر شبِ قبل از یک مسابقه به اضطراب دچار شده و بی‌خواب شوید، این کاملا طبیعی است. اما اگر بی‌خوابی‌تان برای یک مسابقه هفته‌ها طول بکشد، باید حواستان به اختلال اضطراب باشد.

منبعrd.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید